Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Danes bo večinoma oblačno. Dopoldne bo v zahodnih krajih pričelo deževati. Popoldne se bo dež na zahodu krepil in širil proti osrednjim krajem. Ob morju bo popoldne zapihal okrepljen jugo, drugod se bo nekoliko okrepil južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 7, drugod od 10 do 16 °C.
4°C | 13°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-5°C | 6°C
torek, 28.11.2017
-5°C | 7°C
sreda, 29.11.2017
1°C | 5°C
Opozorila
Sobota, 25.11.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vranska pravljična pot z Ireno Cerar


KULTURA

| |
05.06.2015      9:35
A A

Vranska pravljična pot z Ireno CerarFoto: Luka Dakskobler
Foto: Luka Dakskobler
Deli:

Čevljarija

Kdaj: sobota, 6. 6. 2015, ob 10. uri

Zbirno mesto: pod kostanji pred Gostilno Slovan na Vranskem

Kako do zbirnega mesta: Iz Kamnika se peljemo skozi Tuhinjsko dolino do Vranskega; dosežemo pa ga lahko tudi po avtocesti Ljubljana-Maribor. V središču Vranskega parkiramo na večjem parkirišču ob Gostilni Slovan oziroma pri trgovini TUŠ.

Opis pravljične poti:

V okviru Križnikovega pravljičnega festivala, ki poteka med 5. in 6. junijem 2015 v Motniku, vabimo družine z otroki (4+) na prav poseben sprehod – Vransko pravljično pot.

Najprej bomo obiskali staro čevljarsko delavnico, kjer nas bo sprejela Alja Viryent Novak, znana izdelovalka in oblikovalka čevljev. Delavnica že več generacij pripada njeni družini. Če bo obiskovalcev zelo veliko, se bomo razdelili v dve skupini: prva bo v čevljarski delavnici, druga se bo igrala na travniku pod plezališčem. Ko se bosta obe skupini izmenjali, bomo skupaj  z Ireno Cerar, snovalko poti in pripovedovalko, krenili do znamenite Schwentnerjeve hiše, kjer bomo prisluhnili slovenskim ljudskim čevljarskim pravljicam. Igrali se bomo družinske igre s čevlji, ustvarjali in barvali vezalke po lastni domišljiji. Tudi Gašper Križnik, kateremu je posvečen festival, je bil čevljar.

Čas hoje: 20 min. Hodili bomo samo po naselju, zato je dostop možen tudi z otroškimi vozički. Več časa kot za hojo bomo porabili za poslušanje pravljic, igranje ter ustvarjanje. Druženje bomo predvidoma zaključili ob 12.30.

Prijave: Zaradi lažjega načrtovanja sprehoda in ustvarjalne delavnice vas prosimo, da svojo udeležbo nujno sporočite do 4. 6. 2015 v Občinsko knjižnico Vransko (e-naslov skvransko@zal.sik.si, tel.  03/ 703 12 80) ali v Medobčinsko splošno knjižnico Žalec (tel. 03/ 712 12 52) – v času njune odprtosti.

Pravljična pot je namenjena družinam, zato je spremstvo staršev oz. odraslih oseb nujno.

Odpoved izleta: V primeru slabega vremena bomo Pravljično pot prestavili za predvidoma en teden. Nov datum bo objavljen na spletnih straneh:  www.zal.sik.si, www.mojaobcina.si/vransko, www.zkts-vransko.si, www.vransko.si.

 

Dogodek poteka v soorganizaciji Križnikovega pravljičnega festivala, Občine Vransko, Zavoda za kulturo, turizem in šport Vransko ter Medobčinske splošne knjižnice Žalec.

 

Več o snovalki pravljične poti

Irena  Cerar je avtorica priljubljenih družinskih izletniških vodnikov Pravljične poti Slovenije, Pravljične poti v zgodovino, Kamniške pravljične poti ter urednica revije National Geographic Junior. Je pripovedovalka, ki pripoveduje na različnih dogodkih, a najraje se s pravljicami potepa. V okviru Matične knjižnice Kamnik že peto leto vodi in snuje Kamniške pravljične poti, družinska doživetja s pripovedovanjem pravljic in igro na prostem, ki se v okviru Križnikovega pravljičnega festivala godijo tudi na Vranskem.

 
Priloge:
PDF
ppvranskopriponka.pdf
41798_ppvranskopriponka.pdf (621,21 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZKTŠ VRANSKO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 138
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.