Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

delno oblačno
V notranjosti Slovenije bo oblačno. Občasno bo rosilo ali rahlo deževalo, nad okoli 700 m nad morjem pa rahlo snežilo. Ponoči se bodo rahle padavine umikale proti jugu, od severozahoda se bo pričelo jasniti. Na Primorskem bo delno jasno, pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, v alpskih dolinah do -3, ob morju okoli 8 °C..
4°C | 11°C
nedelja, 19.11.2017
-1°C | 10°C
ponedeljek, 20.11.2017
-4°C | 11°C
torek, 21.11.2017
-1°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
3°C | 14°C
Opozorila
Petek, 17.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
11°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

KONCERT THYSA GROBELNIKA - MUSICA SACRA


KULTURA

| |
22.05.2012      9:59
1
A A

KONCERT THYSA GROBELNIKA - MUSICA SACRADeli:

V soboto, 5. maja, je v Cerkvi sv. Mihaela na Vranskem potekal koncert mladega glasbenika Thysa Grobelnika z naslovom Musica Scara. Koncert je organiziralo Kulturno društvo Vransko.

Thys Grobelnik je svojo glasbeno pot začel pri sedmih letih, ko se je vpisal v glasbeno šolo, smer klavir, pri ga.Mojci Florjančič. V osmem razredu se je prvič srečal s čembalom, ki ga je popolnoma prevzel. Danes se izobražuje na I. gimnaziji v Celju, glasbena smer čembalo, pod mentorstvom ga.Irene Kralj. Thys sklada od svojega 12. leta. Njegov opus obsega skladbe za orkester, orkester in zbor, solo instrumente in druge razne komorne zasedbe, vse v neobaročnem slogu.

V sklopu koncerta se je sočasno predstavil s svojo razstavo tudi mladi umetnik, glasbenik in slikar Tim Zazijal. Že v času obiskovanja osnovne šole je pridobil prvi resni stik s slikarjem, ko se je leta 2006 vpisal v slikarsko šolo mojstra Rudolfa Španzla, Chiaro Scuro. Tam mu je Rudi Španzel kot mentor razodel skrivnosti likovnega sveta v Novem Celju, kjer je tudi prvič razstavljal. Kljub odločitvi, da se poda v glasbene vode, ga še vedno spremlja strast do slikanja, zato se še vedno izpopolnjuje v slikarskih tehnikah.

 

Thys Grobelnik se je ob koncu čudovitega glasbenega večera zahvalil vsem, ki so kakor koli pripomogli k realizaciji koncerta, posebej še Kulturnemu društvu Vransko in Damijani Podbregar, g. župniku Jožetu Turineku, vsem mentorjem, zboru in vsem, ki so ta večer prišli poslušat njegova avtorska glasbena dela.

 

Damijana Podbregar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Nataša Juhart
Nataša Juhart Se strinjam0 Se ne strinjam0
Bravo Thys...bilo je čarobno !

08.06.2012 ob 11:36:01 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 138
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.