Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
1°C
0°C
JUTRI
3°C
-1°C
2603

TA VESELI DAN KULTURE IN ČAROBNA STOPALA

Ta veseli dan kulture, ko se na stežaj odpro vrata vseh kulturnih hramov, je bil letos v nedeljo. Zavod za kulturo, turizem in šport Vransko je povabil na ogled Schwentnerjeve hiše, gasilske in etnološke zbirke. Že v petek pa smo na pravljično delavnico v Schwentnerjevo hišo povabili otroke iz Vrtca Vransko, skupino 5-6, ki je vključena v projekt Turizem v vrtcu.

"Ali veste, da imamo oči in ušesa tudi na podplatu?" je avtorica pravljice Čudežna stopala Ivana Pajenk nagovorila otroke na začetku. Debelo so jo pogledali, potem pa prisluhnili zgodbi o Oli in babici, ki sta skupaj odkrivali čudežna stopala. Ko so razjasnili vse "čudne" besede, ki jih je omenjala babica, so otroci dobili vsak svoj list s stopalom in skupaj z avtorico risali, kje na stopalu so točke posameznih organov. Na koncu je sledilo najboljše. Drug drugemu so poiskali na podplatih posamezne točke in jih zmasirali. Povsem umirjeni so se vrnili v vrtec, novim dogodivščinam naproti, in obljubili, da bodo doma zmasirali podplate staršem. Tako so se ob pravljici naučili nekaj novega in hkrati zaznamovali spomin na našega največjega pesnika.

TG

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!