Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah in dolinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 4, ob morju okoli 8 °C.
-2°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
1°C | 21°C
petek, 28.09.2018
5°C | 23°C
sobota, 29.09.2018
9°C | 17°C
nedelja, 30.09.2018
0°C | 16°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

TA VESELI DAN KULTURE IN ČAROBNA STOPALA


KULTURA

| |
08.12.2017      12:09
A A

TA VESELI DAN KULTURE IN ČAROBNA STOPALADeli:

Ta veseli dan kulture, ko se na stežaj odpro vrata vseh kulturnih hramov, je bil letos v nedeljo. Zavod za kulturo, turizem in šport Vransko je povabil na ogled Schwentnerjeve hiše, gasilske in etnološke zbirke. Že v petek pa smo na pravljično delavnico v Schwentnerjevo hišo povabili otroke iz Vrtca Vransko, skupino 5-6, ki je vključena v projekt Turizem v vrtcu.

"Ali veste, da imamo oči in ušesa tudi na podplatu?" je avtorica pravljice Čudežna stopala Ivana Pajenk nagovorila otroke na začetku. Debelo so jo pogledali, potem pa prisluhnili zgodbi o Oli in babici, ki sta skupaj odkrivali čudežna stopala. Ko so razjasnili vse "čudne" besede, ki jih je omenjala babica, so otroci dobili vsak svoj list s stopalom in skupaj z avtorico risali, kje na stopalu so točke posameznih organov. Na koncu je sledilo najboljše. Drug drugemu so poiskali na podplatih posamezne točke in jih zmasirali. Povsem umirjeni so se vrnili v vrtec, novim dogodivščinam naproti, in obljubili, da bodo doma zmasirali podplate staršem. Tako so se ob pravljici naučili nekaj novega in hkrati zaznamovali spomin na našega največjega pesnika.

TG
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZKTŠ VRANSKO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 147
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.