Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
18°C
-5°C
JUTRI
17°C
-5°C
Deli
1797

Srečanje vokalnih skupin na Gradu Komenda

Kulturno umetniško društvo Polzela je na grajskem dvorišču Gradu Komenda na Polzeli prvo junijsko soboto pripravilo 19. srečanje malih vokalnih skupin Polzela 2017.

 Zbrane pevce  in poslušalce je pred koncertom nagovoril predsednik KUD Polzela Marko Slokar. Poudaril je pomen manjših pevskih sestavov za ohranjanje  pevske tradicije, še posebej ljudskih pesmi na Slovenskem. Zahvalil se je Občini Polzela, izpostavil pa likovno sekcijo KUD Polzela, ki je za nastopajoče pripravila spominska darila.

Tokrat je nastopilo enajst sestavov, in sicer Kvintet Gomilsko, Vokalna skupina Candela iz Petrovč, Oktet sv. Mihaela z Vranskega, Andraški oktet, Vokalna skupina ZaPet Ponikva pri Žalcu,  Ljudski pevci s Tepanja, Vokalna skupina Draž Andraž nad Polzelo, Vokalni kvintet Lastovka  Polzela. Kvartete Grča iz Dobrne,Vokalna skupina Sekstete iz Tabora in Mešani kvartet DU Petrovče Mi smo še. Program je povezovala Urška Jeršič.                                                                                                                              T. Tavčar

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!