Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 16.08.2018

pretežno jasno
Popoldne bo sončno. Pihal bo šibek veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 29, na Primorskem do 32°C.
13°C | 28°C
petek, 17.08.2018
11°C | 30°C
sobota, 18.08.2018
13°C | 31°C
nedelja, 19.08.2018
14°C | 30°C
ponedeljek, 20.08.2018
15°C | 31°C
Opozorila
Četrtek, 16.8.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

SLOVENSKO-DALMATINSKI VEČER


KULTURA

| |
18.05.2018      15:59
A A

SLOVENSKO-DALMATINSKI VEČERDeli:

 

Citrarka Tanja Zajc Zupan praznuje 25-letnico glasbenega ustvarjanja. V Sloveniji so zelo priljubljene tudi dalmatinske pesmi. Zato vas vabimo na koncert SLOVENSKO-DALMATINSKI VEČER, ki bo v Kulturnem domu Vransko v ponedeljek, 4. junija 2018, ob 20. uri.

 

Nastopili bodo citrarka Tanja Zajc Zupan, Klapa Galeb in pevka Teja Saksida. Večer bo vodila Tanjina hči Ana. Nastopajoči bodo izvedli čisto poseben večer. Mili zvoki citer se bodo zlili z dalmatinskim melosom, višek koncerta pa bo preplet vseh nastopajočih, mandolin in čudovitega petja ter točka, ko Tanja in Ana poslušalce popeljeta v prekrasno melodijo in besede iz filma Cvetje v jeseni – Ana interpretira odlomek iz filma, ko Janez zaprosi Meto za roko. 

 

Zaigrali in zapeli bodo narodnozabavne pesmi, slovenske popevke, dalmatinske pesmi in evergrine: Avsenikov venček, Morska pravljica, Ne bodi kot drugi, Ribič, ribič me je ujel, Larina pesem iz filma dr. Živago, La paloma … In pesmi, ki jih v izvirniku izvajajo najbolj znane klape, Tereza Kesovija, Severina in drugi: Vilo moja, Oči boje lavande, Anđele moj, Copacabana, Gardelin iz filma Petelinji zajtrk, Sunčane fontane, Moja poslednja i prva ljubavi … Večer je ganljiv, poln emocij, nostalgije in presežkov.

 

Koncerti po Sloveniji so bili odlično sprejeti, obiskovalci pa pravijo, da je to dogodek z odlično izbrano glasbo, ki se dotakne duše, razveseljuje srce in je lepo darilo ali presenečenje za drage osebe. Vabljeni, da koncert doživite v živo.

 

Prodaja vstopnic: TIC Vransko – (03) 703 12 10.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZKTŠ VRANSKO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!