Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
23°C
2°C
JUTRI
22°C
2°C
Deli
745

Predstavitev knjige Petra Zupanca Kitajska, dežela razdalj, in jaz

Ko se je Peter Zupanc, pisatelj, filmski publicist in scenarist, pred desetimi leti na povabilo znanca odpravil na ogled Kitajske, si ni predstavljal, da se bo njegov obisk s kratkimi presledki podaljšal na dobrih deset let. Že osmo leto živi v okoli šestmilijonskem mestu Nanning, mestu v provinci Guangxi na jugu Kitajske, kjer poučuje angleščino na jezikovni šoli Better English, v prostem času pa raziskuje življenje narodnostnih manjšin v tej avtonomni regiji, ki je sestavljena iz slikovitih kultur dvanajstih narodnostni. Tako je nastala knjiga Kitajska, dežela razdalj, in jaz, kjer se srečujejo rojstva in smrti, praznovanja in vsakodnevna opravila, zgodovina in sedanjost, bogastvo in siromaštvo, mamljivi vonji hrane in stranišča na počep, … Vse je opisano tankočutno in premišljeno, približano. Poleg omenjene knjige, ki je izšla pri založbi Antika, je leta 2001 v Zbirki Prvenci pri Mladinski knjigi izdal roman z naslovom Tri, leta 2013 pri Formi 7 pa Obešanje zmajeve glave: 21 impresij s Kitajske.

Andreja Hutinski

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi