Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 13.11.2018

oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod bo deloma jasno. Ponekod bo pihal jugozahodni veter.
8°C | 17°C
sreda, 12.11.2018
10°C | 19°C
četrtek, 14.11.2018
8°C | 15°C
petek, 15.11.2018
5°C | 12°C
sobota, 16.11.2018
2°C | 10°C
Opozorila
Ponedeljek, 12.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Fanny Haussmann: dokument in privid njene ......


KULTURA

| |
19.09.2018      8:56
A A

Fanny Haussmann: dokument in privid njene podobeDeli:

V četrtek, 13. septembra 2018, sta Medobčinska splošna knjižnica Žalec in Zavod za kulturo, šport in turizem Žalec v dvorcu Novo Celje priredila poseben večer, ki je bil posvečen 200-letnici rojstva pesnice, naše rojakinje Fanny Haussmann. Osrednji dogodek večera je bila predstavitev zbornika Skrivnost Fanny Haussmann, ki je leta 2017 izšel pri mariborski založbi Aristej. Na večeru je sodelovala urednica založbe Emica Antončič, ki je predstavila zbornik ter dva prispevka, in sicer prispevek France Buttole Biografija Fanny Haussmann ter Irene Selišnik Čas Fanny Haussmann in položaj žensk v sredini 19. stoletja. Poleg urednice sta svoja prispevka predstavila Jožica Čeh Steger Dvojezično pesništvo Fanny Haussmann v literarnozgodovinskem kontekstu in Aleksander Bjelčević Verz in kitica Fanny Haussmann in njenih sotrudnikov pri Celjskih slovenskih novinah. Večer je s podobo Fanny Haussmann in interpretacijo nekaterih njenih pesmi obogatila Jolanda Železnik. Baritonist Lovro Korošec pa je ob spremljavi pianistke Barbare Verhovnik zapel samospeva Benjamina Ipavca V spominsko knjigo ter Rista Savina Čarne tvoje so oči. Karmen Kreže je za to priložnost pripravila razstavo Fanny Haussmann, Slovenka, ki jo je oblikoval Jože Domjan. Pred ogledom razstave jo je predstavila in na kratko orisala zgodovino dvorca Novo Celje.

Karmen Kreže
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 149
Izšla: 30.10.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.