Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
2°C | 14°C
petek, 24.11.2017
0°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
5°C | 11°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 7°C
ponedeljek, 27.11.2017
-5°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

PORTRETI SLOVENSKIH ALPINISTOV V ......


KULTURA

| |
17.10.2017      10:24
A A

PORTRETI SLOVENSKIH ALPINISTOV V SCHWENTNERJEVI HIŠIDeli:

Četrtki so običajno namenjeni kulturnim prireditvam v Schwentnerjevi hiši. Nič drugače ni bilo drugi četrtek v oktobru, ko smo odprli tretjo in hkrati zadnjo razstavo v tem koledarskem letu. Tokrat se s portreti slovenskih alpinistov predstavlja celjski slikar Stevan Djukić – Stiv. Po rodu Srb je tudi sam po prihodu v Slovenijo začel zahajati v gore in se po poškodbi zapisal markacistom.
Stevan Djukić je akademski slikar, ki najraje ustvarja olja na platnu, vendar je na prigovarjanje kolegov začel portretirati alpiniste, kar mu zadnja leta zapolnjuje precej prostega časa.

Na razstavi Portreti slovenskih alpinistov, ki bo v Schwentnerjevi hiši odprta do konca leta, je poudarek na savinjskih alpinistih, razstavljeni pa so tudi portreti ostalih pomembnejših slovenskih alpinistov.  Razstava je obiskala že nekaj slovenskih krajev, na Vranskem se je ustavila, ker tudi naši krajani puščajo alpinistične sledi. Do sedaj je  najmočnejše pustil Polda Felicijan. Kustos razstave Aleš Stopar je povedal nekaj besed o postavitvi in izboru portretov ter predstavil avtorja in njegovo ustvarjanje, svečano pa je razstavo odprl župan Franc Sušnik. Za glasbeno kuliso je poskrbela članica Aletheie iz Žalca Simona Kropec. V prijetnem druženju po odprtju smo preživeli čudovit oktobrski večer.

TG
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZKTŠ VRANSKO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 138
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.