Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

delno oblačno
Danes bo zmerno do pretežno oblačno, več sonca bo popoldne v vzhodnih krajih. V hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno lahko rahlo deževalo ali rosilo. Popoldne in zvečer se bo krepil jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 °C.
11°C | 24°C
ponedeljek, 22.09.2018
15°C | 18°C
torek, 24.09.2018
10°C | 20°C
sreda, 25.09.2018
2°C | 17°C
četrtek, 26.09.2018
1°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 8h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
11°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pomlad v sobi


KULTURA

| |
07.04.2017      12:10
A A

Pomlad v sobiDeli:

V Schwentnerjevi hiši na Vranskem bo do 6. maja odprta razstava Slavice Tesovnik iz Ljubnega ob Savinji, ki ji je avtorica dala naslov Pomlad v sobi. Odprtje razstave je s svojo poezijo in glasbo popestrila avtorica sama. Kot gostja pa je nastopila ruska glasbenica Anna Kinevskaya Filipich, ki je prireditev popestrila z rusko pesmijo in igranjem na klavir.

»Barve … ostajajo razlite po slikarski paleti življenja. Lahko jih bom jemala na platno, zavijala v besede in srkala v zvoke pojočih stavkov.« To so verzi iz pesmi Barvne besede, kjer je zajeto ustvarjanje Slavice Tesovnik, samostojne ustvarjalke, ki prepleta slikarstvo, pisano besedo in glasbo. Na slikovnem  področju sta ji blizu akril na platnu in šivanje z bambusovo nitko na surovo juto, ki je povsem njena slikarska tehnika. Glasbeno se izraža kot avtorica in izvajalka lastnih skladb. V literaturi se je zapisala sonetu in poetični prozi. Slednja se je nazadnje ujela v lani izdani knjigi Naročje spirale.

Slavica Tesovnik se je do sedaj predstavila na skoraj štiridesetih samostojnih in več kot osemdesetih skupinskih razstavah. Razstave rada obogati z literarnimi nastopi, ki jih zadnja leta oblikuje v celovite glasbeno-poetične dogodke. Nedavno je na mednarodnem slikarskem ex-tempore na Ptuju prejela posebno priznanje žirije.

                                                                                                             
                                                                                                                     T. T.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZKTŠ VRANSKO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 147
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.09.2018 | Družabni dogodki
SREČANJE STAREJŠIH OBČANOV
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
BREZPLAČNI NADALJEVALNI TEČAJ NEMŠKEGA JEZIKA
26.09.2018 | Kultura
BRALNI KLUB z gostjo
02.10.2018 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA ŠIVANJA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.