Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
20°C
-4°C
JUTRI
22°C
-2°C
Deli
2603

DAN SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI

  

Občina Vransko je letos dan samostojnosti in enotnosti zaznamovala s prireditvijo, ki tokrat ni bila klasična proslava. Po himni in županovem govoru so si prisotni ogledali igrano-dokumentarni film o nastanku slovenske himne Zdravica, ki so ga posneli člani Turističnega društva Podnanos, saj se je v njihovem kraju, takrat Št. Vidu, rodil duhovnik in skladatelj Stanko Premrl, ki je uglasbil slovensko himno, še prej pa je tam župnikoval Matija Vertovec, ki je dal pobudo Francetu Prešernu, da v vezane vrstice zloži hvalnico vinski trti. Župan je tradicionalno podelil tudi priznanja najboljšim dijakom. Letošnji dobitnik je bil diamantni dijak na poklicni maturi Miha Kajbič. Za res zanimivo prireditev se zahvaljujemo literarnemu društvu LIvRA Vransko in članom Turističnega društva Podnanos, ki so se prireditve tudi udeležili, s seboj pa prinesli "flaškon" avtohtone kapljice Zelen in z  njo pogostili obiskovalce.

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi