Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.07.2018

pretežno oblačno
Plohe in nevihte se bodo nadaljevale v noč na torek in so lahko predvsem na jugu tudi močnejše.
13°C | 28°C
torek, 17.07.2018
15°C | 28°C
sreda, 18.07.2018
13°C | 30°C
četrtek, 19.07.2018
13°C | 30°C
petek, 20.07.2018
12°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.7.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

DAN SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI


KULTURA

| |
19.01.2018      13:34
A A

DAN SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTIDeli:

  

Občina Vransko je letos dan samostojnosti in enotnosti zaznamovala s prireditvijo, ki tokrat ni bila klasična proslava. Po himni in županovem govoru so si prisotni ogledali igrano-dokumentarni film o nastanku slovenske himne Zdravica, ki so ga posneli člani Turističnega društva Podnanos, saj se je v njihovem kraju, takrat Št. Vidu, rodil duhovnik in skladatelj Stanko Premrl, ki je uglasbil slovensko himno, še prej pa je tam župnikoval Matija Vertovec, ki je dal pobudo Francetu Prešernu, da v vezane vrstice zloži hvalnico vinski trti. Župan je tradicionalno podelil tudi priznanja najboljšim dijakom. Letošnji dobitnik je bil diamantni dijak na poklicni maturi Miha Kajbič. Za res zanimivo prireditev se zahvaljujemo literarnemu društvu LIvRA Vransko in članom Turističnega društva Podnanos, ki so se prireditve tudi udeležili, s seboj pa prinesli "flaškon" avtohtone kapljice Zelen in z  njo pogostili obiskovalce.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZKTŠ VRANSKO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!