Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.08.2018

jasno
Zvečer se bo povsod razjasnilo, ponoči bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
15°C | 32°C
sreda, 22.08.2018
15°C | 31°C
četrtek, 23.08.2018
15°C | 32°C
petek, 24.08.2018
16°C | 29°C
sobota, 25.08.2018
17°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
32°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

OBUTI MAČEK NAVDUŠIL STARO IN MLADO


KULTURA

| |
13.02.2017      14:49
A A

OBUTI MAČEK NAVDUŠIL STARO IN MLADODeli:

Drugi februarski konec tedna je bil na Vranskem v znamenju Obutega mačka. Še dobro, da je bil obut, saj je imel precej dolgo pot do Vranskega. Prišel je iz zamejstva, natančneje iz Gorice. Šalo na stran, družinski mijauzikel za vse generacije Obuti maček je predstavila Gledališka skupina O'Klapa, ki deluje v okviru Skupnosti družin Sončnica iz Gorice. Mladi člani skupnosti so se prvič zbrali leta 2010, ko so pripravili igrico za miklavževanje. Ljubezen do igre jih še vedno povezuje, od začetka do danes so odigrali že številne gledališke igre, za katere so prejeli številna priznanja.

V Obutem mačku Andreja Rozmana Roze so združili igro, polno igralskih prepletov in vsebinskih preobratov, glasbo, ples in nastal je muzikal oziroma mijauzikel, ki navdušuje tako starejše kot najmlajše. Tako je bilo tudi na Vranskem. V petek smo ogled predstave podarili abonentom gledališkega abonmaja v zahvalo za zvestobo ob desetletnici abonmaja. V soboto so si jo ogledali najmlajši kot redno abonmajsko predstavo. Po predstavi, ki so jo najmlajši gledali z odprtimi usti, je bilo slišati: »To je bila najboljša predstava do sedaj.« Nekatere je tako navdušila, da so si jo ogledali tako v petek kot v soboto. Njihove opazke med odhodom iz dvorane so bile: »Včeraj je bilo super, danes pa so bili še boljši in še bolj sproščeni. Pa malo drugače je bilo kot včeraj.« Prava paša za oči so bili tudi kostumi in scena. Mladi O'Klapovci so se res predstavili v vsem sijaju, fascinira pa tudi dejstvo, da so se kljub življenju v zamejstvu predstavili z enkratno slovenščino, da so kljub vihravim najstniškim letom ostali povezani in da prosti čas in energijo kljub »mamljivim ponudbam« mesta, v katerem živijo, usmerjajo v kulturno udejstvovanje, s katerim razveseljujejo sebe, predvsem pa vse okrog sebe. V Sloveniji in Italiji.

Tanja Goropevšek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZKTŠ VRANSKO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
ZKTŠ VRANSKO
ZKTŠ VRANSKO
VRANSKO 134
Tel:(03) 703 12 11
Občinski informator Vransko
Številka: 146
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.08.2018
Danes ni dogodkov.
26.08.2018 | Družabni dogodki
SLOVO OD POLETJA - veliki vodni žur z DJ-em
26.08.2018 | Družabni dogodki
SLOVO OD POLETJA - veliki vodni žur z DJ-em

Bodite prvi pri oddaji mnenja.