Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Dopoldne se bo v zahodni Sloveniji delno zjasnilo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Občinska knjižnica Vransko


KULTURA

| |
15.05.2015      14:05
A A

Občinska knjižnica Vranskoavtor fotografije T. T.
avtor fotografije T. T.
Deli:

NAPOVEDUJEMO V JUNIJU:

torek, 2. 6., ob 10. 30 v Našem domu: Literarno druženje z oskrbovanci

sobota, 6. 6., ob 10. uri pod kostanji pred gostiščem Slovan: Vranska pravljična pot z Ireno Cerar (potrebna predhodna prijava v času odprtosti knjižnice)

torek, 16. 6., ob 18. uri: Cvetne vile, poletna ustvarjalnica z Darjo Kos


BRALCI IN AVTORJI NA ZAKLJUČNI PRIREDITVI SAVINJČANI BEREMO 2014/2015

11. maja 2015 je bila v dvorani Doma II. slovenskega tabora Žalec zaključna prireditev projekta branja odraslih Savinjčani beremo 2014/2015, v katerem je letos sodelovalo 251 bralcev iz vseh občin Spodnje Savinjske doline. Branje so lahko izbirali iz obsežnega kataloga domačih in tujih avtorjev, priporočene knjige so bile izbrane domišljeno in skrbno. Na zaključno prireditev je prišla večina bralcev, avtorjev knjig, ki smo jih brali, pa kar trinajst. Knjižničarji smo bili navdušeni nad tolikšnim odzivom pisateljev, ki so s svojo prisotnostjo počastili savinjske bralce, navdušeni so bili tudi bralci. Prisotni so bili Ciril Zlobec, dr. Andrej Blatnik, Milena Miklavčič, dr. Ana Krajnc, dr. Mihael Glavan, Suzana Tratnik, Marko Sosič, Tomaž Kosmač, Vinko Šmajs, Marjan Raztresen, Robert Simonišek, Roman Rozina in Biserka Tuco. V glasbenem delu so se predstavili vokalna skupina Kvatropirci, pevka Ani Frece ob kitarski spremljavi Tonija Alatiča ter plesalca Neli Čadej in Domen Romih, ki sta zbrane popeljala v prireditev z angleškim valčkom, s strastnim tangom pa sta jo zaključila. Prireditev je povezovala direktorica Medobčinske splošne knjižnice Žalec Jolanda Železnik. Bralni projekt, katerega rdeča nit je bila besedna zveza »V meni je …«, je koordinirala Irena Štusej.

Novo sezono branja bomo znova začeli 20. novembra 2015, na dan slovenskih splošnih knjižnic.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Nova zbirka e-časopisov

Zbirka PressReader prinaša tekoče izdaje več kot 3.000 nacionalnih, regionalnih in lokalnih časnikov in revij iz Evrope, Azije, Avstralije, Afrike, Latinske in Severne Amerike (preko 100 držav in več kot 60 jezikov). Med njimi so na voljo številni ugledni časniki kot: Dnevnik, Večer, Nedeljski dnevnik (Slovenija), The Guaridan, The Independent (Velika Britanija), Corriere della Sera, Il Sole 24 Ore (Italija), Le Figaro, Le Monde (Francija), Die Presse, Der Standard, Kleine Zeitung Karnten (Avstrija),
The Washington Post, USA Today (ZDA), Večernji list (Hrvaška) in številni drugi. Podatkovna zbirka omogoča tudi dostop do arhiva vseh naslovov do 90 dni.

VSTOP (Izberite knjižnico, vnesite svoje podatke – št. izkaznice in geslo Cobiss).

 


KNJIŽNE NOVOSTI

ODRASLI:       

Levc, S.: Liba laca lak

Mati je ena sama, slovenske materinske pesmi

Lončar, S.: Resnice in zmote o holesterolu

Hawkins, K.: Kako ujeti grofico

Quinn, J.: Nepozabni večer

Balogh, M.: Povabilo na ples

Glines, A.: Slepo zaljubljena

                                                    

 

MLADINA:      

Muha, V.: Lepo vedenje v prometu

Clare,C.: Mesto nebeškega ognja

Mitchelhill, B.: Damjan Drot – mega detektiv

Jarman, J.: Stare in nove prijateljice

Koritnik, A.: Metka in eko dogodivščina

Owen, L.: Winnie telovadi; Winnijin veliki ulov

Rippin, S.: Brinina žepnina

Konc L., N.: Društvo starejših bratov

Lionni, L.: Mali modri in mali rumeni

Stepančič, L.: Na otoku zakladov

Pavček, T.: Juri Muri drugič v Afriki


 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Vransko? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinska knjižnica Vransko
Občinska knjižnica Vransko
Vransko 134
Tel:(03) 703 12 80
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Šole in vrtci
PRAVLJIČNA URA S POUSTVARJANJEM
24.10.2017 | Kultura
Pravljična ura v Občinski knjižnici Tabor
24.10.2017 | Šport
Šola športnega plezanja
27.10.2017 | Kultura
Po domače pri Lisjaku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.