Logo MojaObčina.si
JUTRI
9°C
-3°C
NED.
4°C
-6°C

Ob rimski cesti

V Schwentnerjevi hiši je do 17. decembra na ogled razstava Marte Vošnjak Ob rimski cesti. Marta Vošnjak se je po končani šoli za oblikovanje zaposlila v TT Prebold, kjer je risala vzorce za tisk. Nato se je odločila za samostojno pot. V svojem podjetju je risala, kreirala in tiskala za skoraj vse slovenske in tudi tuje konfekcije.

Po upokojitvi je začela slikati. Je članica Likovne sekcije KUD Žalec. Ves čas se je na področju slikarstva tudi izobraževala. Njeni mentorji so bili akademski slikarji Djemal Djoković, Rudolf Španzel in Uroš Potočnik. Udeležuje se tudi likovnih kolonij, sama pa je ustanoviteljica žalske likovne kolonije Zeleno zlato. Marta Vošnjak slika v tehniki olja, akrila, pastela in akvarela. Svoja dela je razstavljala na veliko samostojnih in še več skupinskih razstavah, na Vranskem pa se s samostojno razstavo predstavlja prvič. Ob rimski cesti je zbirka slik, ki jo je prvič postavila na ogled ob svoji 70-letnici, naslikala pa je reliefe grobnic iz rimske dobe, ki se nahajajo v arheološkem parku Rimska nekropola v Šempetru.

Vabljeni na ogled.

Tanja Goropevšek

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi