Logo MojaObčina.si
DANES
28°C
17°C
JUTRI
27°C
17°C
Oceni objavo

Iz OŠ Vransko-Tabor razstavlja 23 učencev

V Savinovem likovnem salonu bo do 8. junija na ogled razstava likovnih del učenk in učencev sedmih osnovnih šol Spodnje Savinjske doline. Naslov letošnje razstave je Ekspresija in impresija – čutim, torej ustvarjam. Na razstavi vidimo več kot 150 individualnih in skupinskih likovnih del, ki so jih ustvarili 203 učenci pod vodstvom 25 mentoric in 1 mentorja.

Zbrana dela sta v likovni salon smiselno umestili likovni pedagoginji Tina Žličar (OŠ Vransko-Tabor) in Zoja Podbrežnik (OŠ Braslovče) ob pomoči dveh sodelavcev ZKŠT Žalec, in sicer Uroša Goveka in Bena Dolinška. Kulturni program so pripravili učenci OŠ Vransko-Tabor.

Na odprtju je zbrane nagovoril žalski župan Janko Kos in mladim likovnikom čestital za dela, ki jih razstavljajo. Spremno besedilo ob razstavi je pripravil umetnostni zgodovinar Matija Plevnik, prebrala pa ga je Nastija Močnik, pomočnica direktorja za področje kulture, ki je o razstavi med drugim povedala: »Na razstavi sta enakovredno zastopani obe veji upodabljajoče umetnosti, kiparstvo in slikarstvo, ki prav žarita v sobivanju oblik, barv in raznolikih likovnih tehnikah. Te se odražajo v pestri motiviki, ki vključuje portrete, krajino, žanrsko slikarstvo, ornamentiko, vse do reliefov in tridimenzionalnih kiparskih stvaritev. Med motiviko izstopata človeška figura (portret) in krajina. Prva je sinonim za ekspresionizem, druga pa za impresionizem. Slednji je na naših tleh pravzaprav v likovno besedišče ustoličil pojem domače, slovenske krajine. Likovna dela so opremljena s pojasnjevalnimi tablicami, kjer so navedeni osnovni podatki o avtorstvu, naslovu dela, likovni nalogi in tehniki, šoli ter mentorju. Ti podatki pa opazovalcu dodatno odstirajo miselni in čustveni svet ustvarjalk in ustvarjalcev.«

OŠ Braslovče 13 učencev, mentorica Zoja Podbrežnik; OŠ Griže 33 učencev, mentorica Breda Brečko; OŠ Polzela 15 učencev, mentorici Urška Juhart, Sanja Hrastnik Jančič; OŠ Petrovče 20 učencev, mentorica Zala Valenčak; OŠ Prebold 6 učencev, mentorice Maja Koštomaj, Saša Kenda, Breda Kočevar; OŠ Šempeter 21 učencev, mentor Matic Čadej; OŠ Vransko-Tabor 23 učencev, mentorice Nataša Pečovnik, Mateja Jeler, Marjeta Terbovšek, Stanka Križnik, Manja Majcen, Maja Jerman, Silva Rizmal, Polona Vodičar; I. OŠ Žalec 69 učencev, mentorice Neli Šuler, Cvetka Pušnik, Andreja Pušnik, Nuša Urbanček, Branka Štorgelj,Teja Gajšek; II. OŠ Žalec 3 učenci, mentorici Brigita Mršič, Neli Voglar.

T. T.

Oglejte si tudi