Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 17.03.2018

oblačno
Oblačno bo s padavinami. Meja sneženja bo sprva med 700 in 1000 m, popoldne pa med 500 in 800 m nadmorske višine. Zapihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna burja. Temperature bodo od 1 do 5, na Primorskem do 10 °C.
3°C | 6°C
nedelja, 18.03.2018
0°C | 2°C
ponedeljek, 19.03.2018
-4°C | 0°C
torek, 20.03.2018
-4°C | 6°C
sreda, 21.03.2018
-7°C | 6°C
Opozorila
Sobota, 17.3.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

MEDGENERACIJSKO ZAZNAMOVALI DEKD IN TKD


KULTURA

| |
17.10.2017      12:48
A A

MEDGENERACIJSKO ZAZNAMOVALI DEKD IN TKDDeli:

Voda – od mita do arhitekture je bila tema letošnjih 27. Dnevov evropske kulturne dediščine in 5. Tedna kulturne dediščine, s katero se je Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije pridružil evropski temi, v letu 2017 posvečeni naravi. Zavod za kulturo, turizem in šport Vransko se je v tednu od 23. do 30. septembra sklopu prireditev, ki so se odvijale širom Slovenije in Evrope, priključil. S koncertom klasične glasbe in pravljično-ustvarjalno delavnico, ki je potekala v medgeneracijskem duhu.

Zadnjo septembrsko sredo so tako Schwentnerjevo hišo obiskali otroci Vrtca Vransko, skupina 4-5, z vzgojiteljicama in člani DUTŽO. Najmlajši so najprej prisluhnili pravljici o potočku, ki je preskakoval čez kamenje, prebujal naravo in razveseljeval otroke, ki so po njem spuščali ladjice. Ko je bilo pravljice konec, so ladjice tudi izdelali. Nekaj so jih preluknjali in nanje privezali koščke lubja ali kamenčke. Nato so odšli do bližnjega potoka Merinščica in ladjice spustili. Otroci so jih opazovali in ugotovili, da so se tiste s kamenčki potopile, ostale pa so skupaj s potokom izginile v daljavi. Tako so na zabaven in hkrati poučen način zaključili DEKD in TKD.

TG
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZKTŠ VRANSKO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 142
Izšla: 28.02.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.