Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
24°C
8°C
JUTRI
27°C
10°C
2603

MAČEK V ŽAKLJU - gledališki abonma in izven

sobota, 16. november 2019, ob 19.30

Georges Feydeau
MAČEK V ŽAKLJU
komedija

Amatersko gledališče DPD Svoboda Loška dolina  

 

Potočnikovi so premožna mestna družina. Oče Pavle je tovarnar, ki je obogatel s pridelovanjem sladkorja za diabetike. Z ženo Marto imata hčer Julijo, glasbenico, ki je napisala opero. Potočniku ugled veliko pomeni, zato povsem neupravičeno nosi znak reda malteških vitezov. Da bi njegovo ime dobilo še več sijaja, pa želi hčerino opero uprizoriti v osrednji operni hiši v Ljubljani. Za doseg tega cilja prosi prijatelja iz Prekmurja, ki očitno ima veze in poznanstva, naj v njegovem imenu angažira slavnega tenorista Demarja. Potočnik bi Demarja s pogodbo navezal nase, potem pa ga v zameno, da opera uprizori hčerino delo, odstopil operni hiši. Načrt je sicer odličen, a Potočnikov prekmurski prijatelj ne prejme sporočila in Potočnikovim pošlje svojega sina Dina,
študenta prava. Dino je poskočen fant, več kot do študija mu je do zabave. Že na poti do Potočnikovih na mestnem avtobusu sreča Marto in se zaljubi vanjo, ne da bi vedel, kdo pravzaprav je. Ko jo sreča v hiši, v kateri naj bi prebival in v kateri naj bi pravzaprav skrbeli, da se ne bo preveč pokvaril pod vplivi mesta nebrzdanega veselja, se začne zapletati. Dinu je všeč Marta, Dino pa je všeč Amadeji Lotrič, ki z možem Lenartom, zdravnikom, prebiva skupaj s Potočnikovimi. Začenja se izmenjava pisem, ki seveda vedno pridejo v napačne roke. Zgodbo
“zabeli” še Julijin zaročenec Luka, pikico na i pa doda služabnik Tibor. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi