Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

delno oblačno
Danes bo sprva oblačno s padavinami in nevihtami, ki bodo zgodaj dopoldne od severa ponehale. Zapihal bo okrepljen severni veter. Sredi dneva se bo zjasnilo, popoldne bo povsod večinoma sončno. Še bo pihal severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, na Primorskem okoli 22 °C.
13°C | 17°C
torek, 23.09.2018
11°C | 21°C
sreda, 25.09.2018
3°C | 17°C
četrtek, 26.09.2018
-1°C | 16°C
petek, 27.09.2018
3°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 6h
V jutranjem času lahko najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji presežejo hitrost 70 km na uro.
13°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Koncert in razstava


KULTURA

| |
12.04.2018      16:06
A A

Koncert in razstava


V sredo, 11. aprila, so učenci Glasbene šole »Risto Savin« Žalec s svojimi mentorji izvedli deseti koncert izmed štirinajstih, ki jih v letošnjem šolskem letu posvečajo praznovanju 60-letnice glasbene šole, v avli doma pa pripravili razstavo.


Deli:

 

Tokrat se je predstavil strokovni oddelek glasbil s tipkami in plesom, ki ga vodi prof. Irena Kralj. V prvem delu koncerta so obiskovalce navdušili člani harmonikarskega orkestra s solisti glasbene šole pod vodstvom prof. Natalie Ermakove, ki so se predstavili z izjemnim, spevnim in umetniško zahtevnim izbranim programom. Drugi del koncerta so lahko obiskovalci uživali v izvedbi Živalskega karnevala, katerega avtor je v Parizu rojeni skladatelj Camille Saint-Saëns. To je njegovo najbolj znano delo. Skladatelj je v 14 slikah ustvaril izjemno umetniško glasbeno stvaritev, ki upodablja različne živali. To delo spada med zelo zahtevna dela, ki jih izvajajo največji svetovni orkestri. Tokrat so imeli priložnost, da so lahko uživali v predstavi učencev glasbene šole, ki so se predstavili na dveh klavirjih, v sodelovanju s komornim orkestrom glasbene šole, ki ga je vodil prof. Januš Rasiewicz. Prireditev je s svojim ustvarjalnim pristopom izjemno popestril in obogatil dr. Ambrož Kvartič, ki je z glasbeno šolo sodeloval že pri ustvarjanju glasbene pravljice Zgodba na pihala, katere avtor je prav on.

V obeh delih koncerta so gledalci lahko uživali v izjemnih projekcijah, ki so vizualno upodabljale glasbo. Ob koncu koncerta je nastopajočim izrekel čestitko ravnatelj Glasbene šole »Risto Savin« Žalec, mag. Gorazd Kozmus, ki je poudaril trud vseh nastopajočih, njihovih mentorjev in čestital vsem, ki so kakor koli sodelovali pri izvedbi koncerta.

Obiskovalci so si v avli Doma II. slovenskega tabora lahko ogledali tudi razstavo slik, ki so jo ustvarili učenci glasbene šole pri pouku nauka o glasbi, pod strokovnim vodstvom profesorjev. Razstava bo na ogled še nekaj dni, potem pa bo prestavljena v glasbeno šolo.

                     T. Tavčer
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 147
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.09.2018
Danes ni dogodkov.
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
BREZPLAČNI NADALJEVALNI TEČAJ NEMŠKEGA JEZIKA
26.09.2018 | Kultura
BRALNI KLUB z gostjo
02.10.2018 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA ŠIVANJA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.