Logo MojaObčina.si

Vransko

JUTRI
11°C
-2°C
SOB.
11°C
-2°C
Deli
2603

ČAROBNOST BLEJSKEGA JEZERA - otroški abonma in izven

sobota, 23. marec 2019, ob 10.00

Prirejeno po legendi o nastanku Blejskega jezera / Metka Frelih
ČAROBNOST BLEJSKEGA JEZERA
predstava za otroke

Otroška dramska skupina Vandotki Kranjska GoraKjer je danes Blejsko jezero, je bil nekoč velik travnik. Na sredi travnika je bil hribček, na sredi hribčka pa velika skala. Na hribčku je rasla najmehkejša trava. In na tem hribčku so najraje plesale gorske vile. Na travniku pa so pastirji pasli ovce. Ko so se ovce približale hribčku, so vile opozorile pastirje, naj ogradijo pašnik, da ovce ne  bodo popasle trave na hribčku. Pastirji niso upoštevali svarila, zato so vile same ogradile hribček. Vile so priklicale vse vode iz bližnjih gora in potokov. In tako je nastalo Blejsko jezero.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi