Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
25°C
17°C
JUTRI
21°C
14°C

Odslej ponovno dovoljeno zbiranje le do 50 ljudi, na organiziranih javnih prireditvah ob predhodnem soglasju NIJZ do 500 ljudi

V vsakem primeru je potrebno zagotoviti minimalni stik med ljudmi

Od 30. junija je v veljavi Odlok o začasni splošni omejitvi oziroma prepovedi zbiranja ljudi v Republiki Sloveniji (Uradni list RS, št. 92/20), ki zaradi preprečitve ponovnih izbruhov bolezni COVID-19 začasno omejuje oziroma prepoveduje zbiranje ljudi.

Odlok prepoveduje vsa zbiranja ljudi, na katerih ni mogoče zagotoviti minimalnega stika med ljudmi v skladu s sprejetimi navodili Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ). Ob zagotavljanju minimalnega stika med ljudi odlok dovoljuje zbiranja do 50 ljudi. Na organiziranih (prijavljenih) javnih prireditvah pa odlok ob predhodnem soglasju NIJZ izjemoma dovoljuje zbiranja do 500 ljudi (brez nastopajočih). Pri zbiranju ljudi je zaradi preprečevanja okužbe z virusom SARS-CoV-2 treba smiselno upoštevati vsa higienska priporočila NIJZ, ki so objavljena na spletnih straneh NIJZ.

Prav tako so v zaprtih javnih prostorih (zdravstveni domovi, trgovine, pošte, lokali, bencinske črpalke, uradi...) ponovno obvezni uporaba zaščitnih mask, razkuževanje rok ter vzdrževanje medosebne razdalje vsaj en meter in pol.  

Prosimo, da navedene omejitve zbiranj in vsa ostala priporočila NIJZ v zvezi s preprečevanjem širjenja novega koronavirusa dosledno upoštevate, saj bomo le tako tudi v prihodnje zagotovili varnost, v prvi vrsti tistim skupinam občanov, za katere bolezen COVID-19 pomeni največjo grožnjo - starejšim in kroničnim bolnikom. Hkrati je obvladovanje te nalezljive bolezni nadvse pomembno tudi z vidika omogočanja normalnega delovanja gospodarstva in družbenega življenja nasploh, kar zadeva prav vsakega izmed nas. Zato bodimo odgovorni in ostanimo zdravi! 

 

Občinska uprava

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi