Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

delno oblačno
Ponoči se bo od severovzhoda pooblačilo, zjutraj bo ponekod v vzhodni Sloveniji že rahlo deževalo. Na Primorskem bo spet zapihala burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 4 do 9, ob morju in v Vipavski dolini okoli 11 °C.
8°C | 15°C
torek, 22.10.2018
5°C | 15°C
sreda, 23.10.2018
4°C | 16°C
četrtek, 24.10.2018
5°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 20.10.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

PRAVLJIČNO POD KOSTANJI IN »KOLO SREČE ZA ......


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI, KMETIJSTVO

| |
03.01.2018      10:36
A A

PRAVLJIČNO POD KOSTANJI IN »KOLO SREČE ZA JABOLKO RDEČE«Deli:

Na Osnovni šoli Vransko-Tabor že vrsto let deluje kuharsko-vrtnarski krožek, pri katerem se učenci učijo pridelovati in pripravljati hrano ter spoznavajo, da je odnos do narave ključen za prihodnje rodove.

Ker želimo na šoli čim več svežega sadja in zelenjave pridelati sami, bi radi v njeno okolico posadili sadna drevesa. V ta namen smo ob javnem dogodku na Vranskem »Pravljično pod kostanji«,  ki je bil v petek, 15. 12. 2017, in ki ga vsako leto organizira literarno društvo Livra,  z otroki postavili stojnico, s katero smo zbirali sredstva za nakup sadnih dreves. Na stojnici smo pekli vaflje, kolačke in kuhali vročo čokolado. Postavili smo kolo sreče, na katerem je bilo možno z malo sreče zadeti lepa darila, učiteljice prvih razredov pa smo brale zanimivo in nenavadno pravljico z naslovom Maček Mačkursson. Prisrčno se zahvaljujemo vsem, ki so sodelovali pri tem dogodku, prispevali nagrade za kolo sreče, prostovoljne prispevke ali kakor koli drugače pomagali pri izvedbi.

Zbrane prostovoljne prispevke bomo namenili za jabolčni drevored za prihodnje rodove, ki ga bomo s pomočjo učencev in staršev spomladi nasadili v okolico šole.

 

Mentorici kuharsko-vrtnarskega krožka Nataša Pečovnik in Maja Jerman
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 148
Izšla: 28.09.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.