Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
4°C
-4°C
JUTRI
6°C
-6°C
2603

Občani Vranskega oddali 345,5 kg nevarnih odpadkov

Simbio, družba za ravnanje z odpadki, d. o. o, Celje, je v mesecu septembru in oktobru pripravil v 12 občinah celjskega območja letos že drugo akcijo zbiranja nevarnih odpadkov iz gospodinjstev. Skupno je bilo v drugi letošnji akciji na varno spravljenih 19 ton nevarnih odpadkov, katere je oddalo 2000 uporabnikov.  

 

V občinah Spodnje Savinjske doline je 501 uporabnik zbral 6304 kg nevarnih odpadkov (lani 4918 kg). Med njimi so po teži prevladovala odpadna motorna olja, nato jedilna olja in za njimi električna in elektronska oprema, skupina premazov, lepil, smol …  

                                                                                                                               

V občini Vransko je 12 občanov oddalo 110,5 kg odpadnega motornega olja, 68 kg jedilnega olja, 40 kg zavržene električne in elektronske opreme, ki vsebuje nevarne snovi, 36 kg premazov, lepil in smol, 32 kg ekranov in monitorjev …

                                                                 

T. Tavčar

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi