Logo MojaObčina.si
JUTRI
20°C
5°C
SOB.
16°C
8°C
1667

Delali smo copate

En član in devet članic Društva Univerze za tretje življenjsko obdobje Vransko smo se v soboto, 14. 1. 2023, odpravili v podjetje Soven v Selnico ob Dravi.

Prijavili smo se na tečaj polstenja. Najprej nas je solastnica podjetja gospa Marija Srblin pospremila skozi proizvodne prostore, kjer smo si ogledali predelavo domače ovčje volne do končnih izdelkov, kot so preja za ročno pletenje, volna za izolacijo hiš, za prekrivanje vrtnih gred in izolacijo visokih gred.

Iz posebej mikane, krtačene volne pa izdelujejo posteljne nadvložke, pregrinjala in blazine.

Izbor obsega okoli 120 različnih končnih izdelkov, ki jih prodajajo v svoji trgovini in drugih trgovskih centrih.

Udeleženke smo najprej polstile ravno blago, izdelale smo etui za mobitel, kroglice za ogrlice oziroma za dekoracijo in jajčka za veliko noč. Po dobrem kosilu smo v nadaljevanju tečaja začele z izdelavo copat. Vse narejene izdelke smo odnesle domov.

Dve članici vranskih Snežink sva se udeležili delavnice pred desetimi leti, sedaj pa sva znanje osvežili in bomo v prihodnjih tednih za vse, ki jih zanima polstenje, ponovno organizirale delavnico v našem krožku na Vranskem.

Vljudno vabljeni vsi, ki bi se želeli pridružiti sekciji ročnih del.

Snežinke se srečujemo vsak četrtek od 15. do 17. ure v sejni sobi občine Vransko.

Za Snežinke: Iva Cizej

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi