Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
8°C
JUTRI
24°C
10°C
Oceni objavo

»ČE BI JAZ IMELA KRIŽNIKA, BI PRIREDILA FESTIVAL …«

Na Vranskem se bo prvo junijsko soboto že drugo leto odvijal Križnikov pravljični festival, ki je sicer »doma« v Motniku. Lani je prvič pokukal čez hrib k nam, saj je Gašper Križnik zbiral pravljice tudi na Vranskem. Dober odziv na začetku je zagotovil, upam si trditi, tradicionalno prireditev. Zato je tokrat naša sogovornica ena od snovalk vsebinskega dela festivala Irena Cerar. Gospa je po poklicu diplomirana literarna komparativistka, ki že vrsto let opravlja delo urednice otroške revije National Geographic Junior, sicer pa navdušena pravljičarka, avtorica družinskih izletniških vodnikov, publicistka in še in še. Skratka gospa, katere življenje je »ena sama pravljica«, saj je močno povezano s knjigami, ki tako prepletajo njeno službo in prosti čas, da ju niti ne loči več.

Oglejte si tudi