Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.09.2018

delno oblačno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo večinoma šibka burja. Drugod bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo, ki jo bo več v vzhodnih krajih. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem večinoma šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 16, na Primorskem do 20 °C.
4°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
-1°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 21°C
petek, 28.09.2018
4°C | 21°C
sobota, 29.09.2018
8°C | 18°C
Opozorila
Torek, 25.9.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Skupaj za odgovoren odnos do alkohola


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
12.03.2018      10:12
A A

Skupaj za odgovoren odnos do alkohola


Vljudno vas vabimo na regionalno srečanje projekta SOPA – Skupaj za odgovoren odnos do alkohola, ki bo v četrtek, 22. marca 2018, ob 14.30. uri, v avditoriju Medicinske fakultete Univerze v Mariboru, Taborska ulica 8, Maribor.


Deli:

Na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje smo v letu 2016 pričeli s projektom SOPA, katerega kratice pomenijo Skupaj za odgovoren odnos do pitja alkohola. Projekt bo trajal do konca leta 2020, osnovni namen pa je odpraviti oziroma zmanjšati tvegano in škodljivo pitja alkohola v Sloveniji ter s tem zmanjšati negativne posledice na različnih ravneh posameznikovega življenja ter vzpostaviti odgovoren odnos do pitja alkohola.

Projekt SOPA temelji na uvedbi interdisciplinarnega pristopa, ki vključuje deležnike iz zdravstvenega in socialnega sektorja, nevladnih organizacij, katerih področja dela oziroma programi obravnavajo ranljive skupine. Medsektorsko sodelovanje več profilov različnih poklicev znotraj 18 lokalnih okolij  po Sloveniji pri naslavljanju alkoholne problematike, postavlja dobre temelje, da nam bo tekom treh let skupaj uspelo oblikovati učinkovit pristop, s katerim bomo pomembno prispevali k celovitejšemu reševanju vprašanja tveganega in škodljivega pitja.

V četrtek, ob 14.30 uri, v Mariboru, organiziramo regionalno srečanje projekta SOPA, na katerega so vabljeni vsi izvajalci ali strokovnjaki, ki bodo v okviru konzorcija (zdravstveni dom in center za socialno delo) v izbranem lokalnem okolju izvajali pilotni pristop.

Na omenjenem srečanju bodo strokovnjaki NIJZ in sodelujoči zunanji strokovnjaki podrobneje predstavili kratko vsebino projekta, predviden način vključevanja in vlogo vključenih posameznih profilov (vidik zdravstvenega doma in centra za socialno delo), potek izvajanja pilota in vsebino usposabljanj ter časovnico izvajanj v lokalnem okolju Območne enote NIJZ Maribor, Območne enote NIJZ Celje, Območne enote NIJZ Celje in Območne enote Murska Sobota.

Predstavitev projekta SOPA bo odprta za medije in bo trajala od 14. 30. do 15.30. ure. Po 15.30. uri bomo na voljo za izjave za medije.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 120
Izšla: 21.09.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.