Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 15.11.2018

delno oblačno
Ponoči se bo pooblačilo v vzhodnih krajih, oblačno bo ostalo tudi drugod v notranjosti Slovenije. Jasnilo se bo na Primorskem, kjer bo zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, ob morju 12 °C.
5°C | 12°C
petek, 16.11.2018
5°C | 12°C
sobota, 17.11.2018
1°C | 9°C
nedelja, 18.11.2018
2°C | 8°C
ponedeljek, 19.11.2018
-3°C | 6°C
Opozorila
Torek, 13.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Referenčna ambulanta v skrbi za zdravje


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
15.11.2017      7:50
A A

Referenčna ambulanta v skrbi za zdravje


Referenčna ambulanta družinske medicine ZP Vojnik prim. Jane Govc Eržen, dr. med., spec. spl. med., Alenke Rak, dr. med., spec. spl. med. in Stevana Đorđevića, dr. med., spec. spl. med., spec. urgentne med., je okrepljena z magistro zdravstvene nege Bernardo Hostnik in diplomirano medicinsko sestro Cvetko Koželj.


Cvetka Koželj in Bernarda Hostnik vam bosta svetovali v referenčni ambulanti
Cvetka Koželj in Bernarda Hostnik vam bosta svetovali v referenčni ambulanti
Deli:

Poudarek dela v referenčni ambulanti je zajeti zdravo populacijo od 30. leta dalje in odkrivati dejavnike tveganja za nastanek srčno-žilnega obolenja ter vodenje bolnikov z urejenimi kroničnimi obolenji.

 

Referenčna medicinska sestra se bo z vami pogovorila in vam svetovala o zdravem načinu življenja, pomenu zdrave prehrane, redne telesne dejavnosti, predstavila vam bo program za zgodnje odkrivanje predrakavih sprememb in raka na debelem črevesu in danki – program SVIT, zgodnje odkrivanje predrakavih sprememb in raka materničnega vratu – program ZORA in državni presejalni program za odkrivanje raka na prsih – program DORA. Skupaj z vami bo pregledala in vam svetovala pri laboratorijskih vrednostih krvnega sladkorja in holesterola – lipidograma. Prav tako bo vodila kronične bolnike z urejeno boleznijo, kot so:

  • astma,
  • kronična obstruktivna pljučna  bolezen,
  • arterijska hipertenzija,
  • diabetes,
  • srčno-žilne bolezni,
  • bolniki z benigno povečano prostato,
  • osteoporozo,
  • depresijo.

Delo v referenčni ambulanti je tako usmerjeno v celovito in kakovostno obravnavo, s strokovnim pristopom pri preprečevanju razvoja kroničnih bolezni in nadzorom nad že razvito kronično boleznijo.

Dovolite, da vam pomagamo obdržati in izboljšati zdravje!

Tekst: sodelavci Zdravstvene postaje Vojnik
Foto: David Sopotnik

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Ogledalo? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Ogledalo
Keršova ulica 8
Tel:(03) 780 06 40
Ogledalo
Številka: 121
Izšla: 02.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.