Logo MojaObčina.si

Vojnik

DANES
14°C
-4°C
JUTRI
18°C
-5°C
Deli

Referenčna ambulanta v skrbi za zdravje

Referenčna ambulanta družinske medicine ZP Vojnik prim. Jane Govc Eržen, dr. med., spec. spl. med., Alenke Rak, dr. med., spec. spl. med. in Stevana Đorđevića, dr. med., spec. spl. med., spec. urgentne med., je okrepljena z magistro zdravstvene nege Bernardo Hostnik in diplomirano medicinsko sestro Cvetko Koželj.

Poudarek dela v referenčni ambulanti je zajeti zdravo populacijo od 30. leta dalje in odkrivati dejavnike tveganja za nastanek srčno-žilnega obolenja ter vodenje bolnikov z urejenimi kroničnimi obolenji.

 

Referenčna medicinska sestra se bo z vami pogovorila in vam svetovala o zdravem načinu življenja, pomenu zdrave prehrane, redne telesne dejavnosti, predstavila vam bo program za zgodnje odkrivanje predrakavih sprememb in raka na debelem črevesu in danki – program SVIT, zgodnje odkrivanje predrakavih sprememb in raka materničnega vratu – program ZORA in državni presejalni program za odkrivanje raka na prsih – program DORA. Skupaj z vami bo pregledala in vam svetovala pri laboratorijskih vrednostih krvnega sladkorja in holesterola – lipidograma. Prav tako bo vodila kronične bolnike z urejeno boleznijo, kot so:

  • astma,
  • kronična obstruktivna pljučna  bolezen,
  • arterijska hipertenzija,
  • diabetes,
  • srčno-žilne bolezni,
  • bolniki z benigno povečano prostato,
  • osteoporozo,
  • depresijo.

Delo v referenčni ambulanti je tako usmerjeno v celovito in kakovostno obravnavo, s strokovnim pristopom pri preprečevanju razvoja kroničnih bolezni in nadzorom nad že razvito kronično boleznijo.

Dovolite, da vam pomagamo obdržati in izboljšati zdravje!

Tekst: sodelavci Zdravstvene postaje Vojnik
Foto: David Sopotnik

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!