Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 22.03.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo. Veter bo prehodno nekoliko oslabel. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -1, v zatišnih legah s snežno odejo okoli -10, ob morju okoli 2 °C.
-7°C | 6°C
petek, 23.03.2018
-5°C | 9°C
sobota, 24.03.2018
-1°C | 10°C
nedelja, 25.03.2018
0°C | 9°C
Opozorila
Sreda, 21.3.2018 ob 16h
Najmočnejši sunki burje bodo na izpostavljenih mestih do četrtka popoldne presegali hitrost 100 km/h.
-7°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Povabilo: Europa Donna v Novi Cerkvi


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
22.09.2017      19:49
A A

Povabilo: Europa Donna v Novi Cerkvi


Projektu se v Novi Cerkvi pridružujemo prvič. Akcijo je sprožila Helenca Kuzman iz Klopke, trgovine z volno in ostalimi materiali za pletenje, kvačkanje ali šivanje. Njenemu povabilu so se odzvali v KO RK Nova Cerkev in v TD Nova Cerkev; in sicer zaradi zavedanja, da pred rakom dojke nismo nikoli varni, da obolevajo naše matere, sestre, prijateljice … V rožnatem oktobru, mesecu osveščanja o raku dojk, z rožnatimi pleteninami za en mesec ovijemo drevesa v vseslovenski akciji Rožnate pletenine, ki bodo mimoidoče opozarjali na pomen osveščanja o raku dojk. Cilj: z osveščanjem o pomembnosti samopregledovanja, preventivnih presejalnih programov in zdravega načina življenja zmanjšati število umrljivosti za rakom dojk.


Deli:

Vabimo vas, da se nam pridružite na vasi v Novi Cerkvi. V nedeljo, 1. oktobra 2017, ob 9.30 bomo ovili deblo lipe na vasi. Pletenine smo ustvarile ženske iz naše KS, ženske, ki se zavedamo, kako pomembno je o tej temi govoriti.

 

Zakaj pletenine?

Nežne pletenine metaforično povezujemo z ranljivostjo, z drevesi pa moč. Ovijanje pletenin nam tako predstavlja spoštljivi odnos do telesa, narave in dreves, ki so simbol moči, ki je prisotna v vseh nas in jo je treba v vmesnem življenjskem obdobju (diagnoza, zdravljenje in po bolezni) priklicati oz. na novo zgraditi. To pa ni vedno lahko.

 

Rak niso samo številke

Rak dojk, najpogostejši rak pri ženskah, za katerega nam številke sporočajo (1300 jih letno zboli, 400 jih umre), da so preventivne in civilno-družbene akcije osveščanja še vedno več kot potrebne pri osveščanju o sami bolezni, pomenu preventive, zdravega načina življenja kot tudi pozitivnih učinkov ustvarjalnosti na naše psiho-fizično zdravje.

 

S to akcijo, ki je ena izmed mnogih v času rožnatega oktobra, želimo opozoriti, da rak in vse ženske kot tudi moški, ki zbolijo, niso samo številke. Skupaj z ostalimi programi si želimo zmanjšati število umrlih zaradi prepoznega odkritja. Rak dojk in rodil je bolezen, ki lahko doleti prav vsako žensko: mamo, sestro, prijateljico, sodelavko in je obvladljiva ter zazdravljiva, če jo pravočasno odkrijemo ter skrbimo za zdrav odnos do sebe, okolice in narave.

 

Povezave:

- Spletna stran Europa Donna – Rožnate pletenine

- Facebook – Rožnate pletenine

 

Povzela: Lea Sreš
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 118
Izšla: 01.03.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.03.2018 | Družabni dogodki
Dežurstvo v KORK Nova Cerkev
21.03.2018 | Družabni dogodki
Materinski dan
23.03.2018 | Družabni dogodki
Redni zbor članov Ribiške družine Celje
23.03.2018 | Ostalo
Zbor članov Društva upokojencev Vojnik
23.03.2018 | Tečaji in delavnice
Delavnica: Izdelava butaric
24.03.201 | Turizem
Izlet v Planico
24.03.201 | Šport
Jutranji pohod na Špičasti vrh
21.03.2018 | Družabni dogodki
Dežurstvo v KORK Nova Cerkev
21.03.2018 | Družabni dogodki
Materinski dan
22.03.2018 | Ostalo
Tehnični pregled traktorjev in traktorskih priklopnikov
22.03.2018 | Družabni dogodki
Seja predsedstva Zveze veteranov vojne za Slovenijo - Območno druženje Celje
23.03.2018 | Družabni dogodki
Redni zbor članov Ribiške družine Celje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.