Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 22.03.2018

jasno
Popoldne bo prevladovalo jasno vreme. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem povečini šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 3 do 7, na Primorskem do 10 °C.
-8°C | 7°C
petek, 23.03.2018
-5°C | 8°C
sobota, 24.03.2018
-2°C | 9°C
nedelja, 25.03.2018
-1°C | 8°C
ponedeljek, 26.03.2018
-2°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 22.3.2018 ob 16h
Najmočnejši sunki burje bodo na izpostavljenih mestih do danes zvečer presegali hitrost 100 km/h.
-8°C
7°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Otroci pozivajo voznike k treznosti


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
15.11.2017      11:18
A A

Otroci pozivajo voznike k treznosti


Da bi bilo v prometu bolj varno. Na Celjskem je sodelovalo več kot 900 otrok iz 21 šol in vrtcev. Območna enota Celje Nacionalnega inštituta za javno zdravje je v sodelovanju z vrtci in osnovnimi šolami iz celjske regije, Policijsko upravo Celje in Društvom za boj proti raku regije Celje organizirala v novembru preventivno akcijo za varnost v prometu. Že tretje leto zapored so na Celjskem sodelovali številni otroci, učitelji, policisti in vozniki. V aktivnosti »Otroci za varnost v prometu« je bilo v celjski regiji vključenih 922 otrok in 51 mentorjev iz 21 vrtcev in osnovnih šol. V preventivnih uličnih akcijah so sodelovale štiri osnovne šole (OŠ Vitanje, OŠ Loka pri Žusmu, OŠ Dramlje in OŠ Gorica Velenje).


Deli:

Aktivnosti so se začele septembra, z likovnim in literarnim ustvarjanjem na temo alkohola in prometa. Otroci, stari od štiri do devet let, so v likovnih izdelkih orisali obrise svojih dlani in ob tem napisali ali narisali sporočila, s katerimi voznike pozivajo k treznosti. Tako so številni vozniki v času martinovega pred šolami od otrok prejeli otroške risbe z željo, da v prometu ne bo alkohola. Preventivne ulične akcije potekajo tako, da policisti v izbrani prometni ulici ustavijo voznika, opravijo kontrolo dokumentov, potem pristopita otroka in vozniku podarita otroški izdelek (risbico s sporočilom) in zloženko o alkoholu ter mu zaželita srečno pot brez alkohola. Preventivna akcija »Otroci za varnost v prometu« spodbuja tudi priložnosti za pogovor o stališčih odraslih do alkohola. Predvsem pa osmišlja sprejemanje odločitve, da ne sedemo za volan, če smo pred tem pili alkohol ali užili kakšne druge psihoaktivne snovi. V akciji otroci izrazijo željo, da bi bili v prometu varni.

V prilogi fotografije:

-          izdelki likovnega in literarnega ustvarjanja otrok na temo alkohola in prometa, namenjeni preventivnim uličnim akcijam;

-          Preventivna ulična akcija;

 

Dodatne informacije:

Marjeta Peperko, dipl. san. inž.,

Nacionalni inštitut za javno zdravje, Območna enota Celje, Ipavčeva 18, Celje

T: 03 42 51 205, E: marjeta.peperko@nijz.si

 

Služba za komuniciranje

Nacionalni inštitut za javno zdravje

Trubarjeva 2, SI-1000 Ljubljana

Telefon: 01 2441 494, 01 2441 572

pr@nijz.si

www.nijz.si

Podatkovni portal NIJZ

   
Priloge:
MS Office Word 2003
akcija_alkohol_vozniki_2017.doc
100138_akcija_alkohol_vozniki_2017.doc (66 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 118
Izšla: 01.03.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.