Logo MojaObčina.si

Vojnik

DANES
14°C
-4°C
JUTRI
18°C
-5°C
Deli
1740

Koncert z naslovom STABAT MATER

V soboto, 17. 3. 2018, ob 18. uri je Katoliško-kulturno društvo Ivan Šopar Vojnik v župnijski cerkvi sv. Jerneja v Vojniku organiziralo koncert štirih zborov, in sicer dveh domačih, Otroški pevski zbor Hozana pod vodstvom prof. Simona Jagra, MeCPZ sv. Jerneja pod vodstvom prof. Tomaža Marčiča, ter gostov MeCPZ sv. Lenarta Nova Cerkev s prof. Darinko Stagoj ter MeCPZ sv. Trojica Slovenske gorice pod vodstvom Andreja Dvoršaka.

Koncert je bil namenjen postnemu času, Mariji in materam ob materinskem prazniku. Temu primerne so bile izbrane pesmi, ki so čudovito zazvenele. Prisotne je spodbudno nagovoril domači župnik Anton Perger, prireditev sta z izbranimi besedami času primerno vodila Erik Brezovšek in Lucija Lenarčič. Na koncu so zbori in poslušalci zapeli skupno pesem Mati žalostna je stala. Po koncertu se je srečanje zborov nadaljevalo ob prijetnem klepetu in petju v Domu svetega Jerneja.

Tekst in foto: Milena Jurgec

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!