Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.02.2018

pretežno oblačno
Zvečer se bodo pojavljale rahle padavine. V večjem delu države bo snežilo, ob morju in na Goriškem bo rahlo deževalo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Veter bo gradil snežne zamete. Ponoči bodo padavine oslabele in povečini ponehale.
-2°C | 0°C
nedelja, 25.02.2018
-12°C | -6°C
ponedeljek, 26.02.2018
-18°C | -6°C
torek, 27.02.2018
-12°C | -5°C
Opozorila
Petek, 23.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-2°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Jesen v župniji Vojnik


VERSKE

| |
15.11.2017      8:41
A A

Jesen v župniji Vojnik


Pa smo zakorakali v jesen: v začetek novih doživetij, skrbi, čas spravila pridelkov, trgatve sladkega grozdja in vonja pečenega kostanja. Na svoj račun so letos prišli tudi gobarji. Pomembna stvar lahko vpliva na malo ljudi, nepomembna stvar lahko vpliva na množice. Kakršen koli dogodek, majhen ali velik, vpliva na ljudi, lahko nas združi in poveže. Zakaj se veselimo jeseni? Zaradi pisanega listja vseh barv, udobnih toplih oblačil, vročega čaja in vroče čokolade, bučne juhe, večerov s knjigo v udobni pižami, toplih jedi na žlico, rdečih lic in toplote doma.


Jesen nas uči, da se vse spreminja.
Jesen nas uči, da se vse spreminja.
Deli:

Jesen nas uči, da se vse spreminja: barve, temperatura … Vzor naj nam bodo drevesa, zato odvrzimo vse tisto, kar ne velja, in začnimo življenje na novo in predvsem, bodimo hvaležni. Imamo možnost izbire, vedno lahko izberemo svetlobo namesto teme, ljubezen namesto sovraštva. Zahvalno nedeljo obhajamo vsako leto po vseh svetih. Pri sveti maši se bogu zahvalimo za prejete darove: za pridelke iz narave, naša življenja, medsebojne odnose in dobroto.

 

Na zahvalno nedeljo je oltar v cerkvi drugače okrašen kot med letom: poljski pridelki, sadje, zelenjava, kruh, vino, veroučne in šolske knjige, Sveto pismo in še kaj. Vse nas opozarja, da skozi vse leto prejmemo mnogo darov, za katere smo bogu in dobrim ljudem premalo hvaležni. Zato na ta dan pridemo pred Gospoda, iskreno mu rečemo hvala za vse, s čimer nam lepša in lajša življenje. Zahvaljujemo se tudi za duhovne darove, ki nam jih daje pri sveti maši, svoji besedi, zakramentih in svojih sodelavcih.

 

Tekst in foto: Branka Šket

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 117
Izšla: 13.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.