Logo MojaObčina.si

Vojnik

DANES
5°C
0°C
JUTRI
9°C
1°C
Deli
3747

Blagoslov novega zvona in oltarja

Kraj, kjer je v 16. stoletju stala cerkev sv. Janeza Krstnika kot podružnična cerkev župnije Nova Cerkev, je postal privlačen za mnoge, ki želijo doživeti nekaj miru sredi narave, sredi gozda. To še posebej velja, odkar stoji na tem kraju lepo znamenje križa s kapelico fatimske Matere božje, ki ga je blagoslovil domačin, mariborski nadškof Alojzij Cvikl, pred dvema letoma ob 230. obletnici zaprtja in porušenja cerkve sv. Janeza Krstnika. Zares se čuti, da je ta kraj posvečen, saj se je tu darovala najsvetejša daritev v cerkvi, ki je imela tri oltarje. Zdaj obhajamo ob križu daritev sv. maše vsaj enkrat v letu. Zato so pridni domačini iz Vin postavili ob križu lep oltar in priskrbeli manjši zvon. Oboje je blagoslovil in zvon tudi mazilil mariborski nadškof metropolit msgr. Alojzij Cvikl S. I. v nedeljo, 14. julija, dopoldne. Tudi ob tej slovesnosti se je zbralo lepo število vernikov. Po maši in blagoslovu smo še nadaljevali druženje ob kruhu, pecivu in kozarčku do opoldanskega zvonjenja, ko smo se blagemu glasu zvona pridružili s pesmijo »Je angel Gospodov …«.

 

Gospod nadškof je zapisal v spremnem pismu, da je blagoslovil zidan spominski »oltar« in spominski zvon v želji, naj postane ta kraj sredi gozda, v čudoviti »naravni katedrali«, oaza miru, kraj molitve in iskanja stika z Bogom.

 

Tekst in foto: Alojz Vicman

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi