Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.07.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo na zahodu delno jasno. Proti vzhodu bo več oblačnosti, občasno bo še možna kakšna kaplja dežja. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 14, ob morju okoli 16 stopinj C.
12°C | 24°C
petek, 28.07.2017
13°C | 30°C
sobota, 29.07.2017
14°C | 31°C
nedelja, 30.07.2017
16°C | 32°C
Opozorila
Sreda, 26.7.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Blagoslov za srečo in zdravje


TURIZEM

| |
26.12.2014      16:26
A A

Blagoslov za srečo in zdravje


Na štefanovo obujamo star običaj, ki je namenjen sreči in zdravju konj. Tudi letos so se organizatorji Krajevna skupnost Nova Cerkev, gospod Alojz Vicman in člani Turističnega društva potrudili in naredili lep dogodek. Pridih prazničnosti so prispevali godbeniki KUD Godba na pihala Nova Cerkev.


Še ena družinska: Oprčkalova dekleta s svojimi konji
Še ena družinska: Oprčkalova dekleta s svojimi konji
Deli:

Vsakoletni blagoslov konj privabi iz bližnje okolice številne lastnike konj, ki se udeležijo prireditve in poskrbijo za dobro rast in zdravje svoje živine. Vreme je bilo letos naklonjeno konjem, saj je od tega odvisno število udeležencev. Na prireditvi je sodelovalo čez dvajset lepo urejenih, očiščenih in okrašenih živali. Veliko lokalnih gojiteljev konj je prepričanih, da je tradicionalna prireditev lep dogodek, ki obuja običaje in druži konjerejce. Lep je bil pogled na številne mlade konjenike, ki so ponosno predstavili svoje ljubljence in s pomočjo blagoslova poskrbeli za zdravje svoje živine. Gospod Vicman je opravil obred blagoslova s pomočjo kruha in soli, ki je bila na razpolago tudi tistim, ki živali niso pripeljali pred cerkev. Navzoče so pozdravili tudi Brane Petre, Slavko Jezernik in Zvezdana Stolec.

Sedmošolec Blaž Pesjak mi je povedal, da za svojega konja skrbi sam. Za prihodnost konjereje se ni bati, saj so svoje konje pripeljala številna dekleta in fantje, ki so še rosno mladi, vendar že izkušeni jahači. Zanimivo je, da so svoje konje pripeljale kar cele družine: Majcenovi in Čerenakovi iz Polž ter Oprčkalovi s Frankolovega. Večina prisotnih konj je bila avtohtone pasme slovenski hladnokrvni konj.

Prireditev se je nadaljevala na vasi, kjer so člani Turističnega društva ob finančni pomoči krajevne skupnosti obiskovalcem ponudili bograč in čaj. Prireditev je uspela, saj se je na vasi zadržalo precej obiskovalcev, ki so po lepi stari navadi pomodrovali o vremenu, zdravju in željah v prihajajočem letu. Naj bo leto 2015 dobro za živali in ljudi.

 

Lea Sreš

Foto: L. Sreš
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
26.07.2017 | Ostalo
Repair Cafe
26.07.2017 | Ostalo
Repair Cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.