Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
2°C | 14°C
petek, 24.11.2017
0°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
5°C | 13°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 6°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Že 4. štafetna tekma v Socki


ŠPORT

| |
27.05.2015      18:00
A A

Že 4. štafetna tekma v Socki


April je bil tudi letos v Socki športno obarvan. Športno društvo Socka (ŠD Socka) je ponovno dobilo čast organizacije tekme na državni ravni, to je državnega prvenstva v gorskih tekih za štafete pod okriljem Atletske zveze Slovenije – združenja za gorske teke.


Deli:

Po obronkih Socke je bilo že mesece prej ob vikendih opaziti četico otrok, ki je pridno trenirala za udeležbo na tekmi za štafete. Med njimi so bili tudi korenjaki, ki so se pripravljali za udeležbo na tekmi za »ta velike«. Socko so obiskali prenekateri »raziskovalci« proge, ki so si želeli predhodno ogledati traso tekme. Pridni smo bili tudi člani društva, ki smo urejali vse potrebno za organizacijo tekme.

 

Na dan tekme, 12. aprila 2015, nas je razveselila prava množica otroških ekip, ki so svoje tekaške zmogljivosti preizkusile na krajši, otroški progi. Na tem mestu se moramo zahvaliti vsem učiteljem in učiteljicam iz OŠ Vojnik in podružnic, saj so tekmo v Socki vzeli za svojo. Vodstvu šole se za podporo pri promociji malo drugačnega preživljanja prostega časa za otroke iz srca zahvaljujemo in upamo na njihovo podporo tudi v prihodnje.

 

Tudi na uradni tekmi smo zabeležili lepo število tekmovalnih ekip in med njimi prenekatero znano ime iz sveta gorskih tekov. Tako smo lahko med tekmovalci pozdravili rekorderja naše proge in izvrstnega gorskega tekača Sebastjana Zarnika (ekipa KGT Papež), ki je na tokratni tekmi zabeležil drugi najboljši čas. Na tekmi ga je prehitel Marko Tratnik (ekipa Nanos Podnanos), ki mu je bil tudi v lanskem letu tik za petami. Vendar rekord proge 8 min 53 s (en krog) tokrat ni bil premagan in ostaja Zarnikov.

 

Tekmovanja se je udeležilo 23 ekip iz cele Slovenije. Največ ekip je ponovno prijavil Klub gorskih tekačev Papež, katerega tekmovalci so najzvestejši udeleženci naših tekem in hkrati dobitniki največjega števila medalj. Z udeležbo so nas razveselile še ekipe iz Bovca, Žirov, Nanosa Podnanosa, Ljubljane, Kamnika, Celja in Vojnika.

 

Prva mesta po posameznih kategorijah so si pritekle naslednje ekipe:

  • dečki – ekipa TD Bovec (Tobi Gaberšček, Sašo Zorč, Žiga Kravanja);
  • deklice – ekipa KGT Papež (Viktorija Dolinšek, Tjaša Uršič, Hana Dobovšek);
  • mladinci – ekipa OK Azimut (Simon Stanovnik, Nace Vegelj, Mark Bogataj);
  • mladinke – ekipa KGT Papež (Karmen Orehek, Manca Krt, Suzana Orehek);
  • člani – ekipa KGT Papež (Gašper Bregar, Sebastjan Zarnik, Jošt Lapajne);
  • članice – ekipa ŠT Nanos Podnanos (Jerica Sardoč, Petra Tratnik, Jana Bratina).

 

Dan športa v Socki smo člani športnega društva tudi v letu 2015 izpeljali ob izjemni podpori sovaščanov, gasilskega društva, požrtvovalnem delu naših članov in finančni podpori zvestih sponzorjev. Posebno zahvalo namenjamo lastnikom zemljišč, ki nam vsako leto omogočijo izvedbo tekmovanja. Privilegij organizacije državnega prvenstva je tako že četrtič zapovrstjo ponesel dober glas o Socki in našem športnem društvu po Sloveniji, hkrati pa predstavlja izvrsten razlog za širjenje športnega duha med našo mladino – njihovi zmagoslavni obrazi nam dajejo motivacijo za pripravo tekem v prihodnje.

 

(Rezultati tekmovanja so objavljeni na spletni strani društva www.sd-socka.si, kjer lahko pogledate tudi zanimiv posnetek tekme – s ptičje perspektive.)

 

Peter Špegelj

Foto: Jure Korošec

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.11.2017
Danes ni dogodkov.
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Popravi in ponovno uporabi
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Izdelava adventne dekoracija
23.11.2017 | Ostalo
Prvi večer v kašči 2017/2018
24.11.2017 | Družabni dogodki
Prireditev odpade: MUZIKL ALPSKA SAGA
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
01.12.2017 | Ostalo
Izdelovanje venčkov
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Popravi in ponovno uporabi
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Izdelava adventne dekoracija
23.11.2017 | Ostalo
Prvi večer v kašči 2017/2018
24.11.2017 | Družabni dogodki
Prireditev odpade: MUZIKL ALPSKA SAGA
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.