Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, predvsem plohe in nevihte, se bodo od zahoda razširile na vso Slovenijo ter ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, v Beli krajini in Posavju ob jugozahodnem vetru še do 33 stopinj C.
19°C | 28°C
ponedeljek, 26.06.2017
14°C | 31°C
torek, 27.06.2017
15°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 31°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 8h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
19°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Uspešen drugi memorial bratov Dobrotinšek


ŠPORT

| |
02.10.2015      12:21
A A

Uspešen drugi memorial bratov Dobrotinšek


V soboto, 26. 9. 2015, smo se pred streliščem v Vojniku zbrali člani Strelskega društva bratov Dobrotinšek, župan občine Vojnik Branko Petre in predsednica Krajevne skupnosti Lidija Eler Jazbinšek, da počastimo spomin na brate Dobrotinšek, ki so bili med drugim tudi ustanovni člani strelske družine Vojnik leta 1935.


Delegacija za položitev venca
Delegacija za položitev venca
Deli:

Skupaj smo se odpeljali na Dobrotin, kjer nas je pričakala še edina živeča članica številne družine Dobrotinšek, Zefka s svojo družino. Kljub častitljivim devetdesetim letom je tudi letos dobrovoljno in z nasmehom sprejela našo delegacijo za položitev venca v spomin na njene brate. V pripravljalnem obdobju sem jo obiskal s prošnjo, ali mi lahko posodi kakšno sliko, ki bi krasila naše pokale in medalje za to priložnost. Posodila je knjigo z naslovom Zgodovina Dobrotina. Vse grozote, ki so jih preživeli Dobrotinškovi med vojno, ko so bili bratje ustreljeni v Starem piskru v Celju in ob povratku dveh preživelih sester iz nemškega koncentracijskega taborišča na izropano posestvo, so slikovito in resnično opisane. Zefka Feldin je res vredna vsega spoštovanja zaradi svojega trpljenja, ki jo je spremljalo vse življenje, in ker nas vsako leto tako lepo sprejme. 

Med tem je v Vojniku potekalo tekmovanje v streljanju s serijsko zračno puško za prehodni pokal bratov Dobrotinšek. Sodelovale so ekipe iz SD Kisovec, Trbovlje,  Mala Breza nad Laškim, Celje, Dolič in naše tri ekipe. Prehodni pokal je prešel iz rok SD Trbovlje v roke SD Mala Breza. Z doseženimi rezultati naše ekipe in posameznikov smo zelo zadovoljni. Ekipa Vojnik I je osvojila ekipno 2. mesto, med posamezniki pa Saška Nerat med ženskami 1. mesto in zlato medaljo, Eva Straus pa 3. mesto in bron. V skupini do 50 let je Janez Pintar osvojil 2. mesto, v skupini veteranov nad 60 let pa Patkanj Šandor prav tako 2. mesto. Po končani podelitvi je sledil družabni del z malico in rujno kapljico.Na koncu se zahvaljujem županu in predsednici krajevne skupnosti za udeležbo, s prošnjo za nadaljnje sodelovanje.

Pozivam pa tudi vse naše člane, ki niso poravnali obveznosti do društva za to leto, naj to storijo, še je čas. Vrata imamo odprta tudi za nove člane, in sicer vsak ponedeljek od 19. do 20. 30 v poletnem času in od 18. do 19.30 v zimskem. Pridružite se nam, če imate veselje do streljanja.


Franc Lebič
predsednik SD bratov Dobrotinšek Vojnik
Foto: Dušan Ravnikar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.06.2017 | Kultura
Socka poje, pleše in igra
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
25.06.2017 | Kultura
Socka poje, pleše in igra
26.06.201 | Šport
TEČAJI TENISA ZA OTROKE V ČASU ŠOLSKIH POČITNIC
26.06.201 | Šport
TEDEN ŠPORTA V FITNES CENTER VOJNIK
26.06.2017 | Ostalo
Ustvarim si filcano milo
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.