Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 30.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
11°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
11°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
11°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

V Vojniku smo gostili strelce treh regij


ŠPORT

| |
08.02.2014      20:54
A A

V Vojniku smo gostili strelce treh regij


Neglede da imamo malo in tehnično pomanjkljivo strelišče, smo bili izbrani za izvedbo strelskega tekmovanja.


Deli:

V torek, 7. 2. 2014, smo na našem strelišču izvedli 5. kolo lige v streljanju s serijsko zračno puško Koroško-Štajersko-Zasavske regije. Do sedaj so se takšna tekmovanja izvajala izključno na streliščih z večjim številom strelskih mest, letos pa smo tudi mi uspeli pridobiti en termin. Gostili smo strelske ekipe Doliča, Zidanega Mosta, Kisovca, Trbovelj, Male Breze nad Laškim, Velenja, Celja in seveda našega Vojnika. Glede na pomanjkanje prostora smo uskladili urnik z željami strelskih društev, da nismo imeli prevelike gneče. Vsaka ekipa je imela 4 ali 5 tekmovalcev. Glede na močne nasprotnike smo dosegli ekipno peto mesto, pri posameznikih do 50 let pa 2. (Pintar Janez), 10. in 11. mesto. Pri posameznikih nad 50 let smo zasedli 13. in 18. mesto. Stremimo k boljšemu rezultatu, vendar trema in stara oprema strelcev in strelišča tudi naredijo svoje. Upamo na boljše rezultate v ligi, ki se prične jeseni.

Veseli smo, da nam je uspelo pri izvedbi tega tekmovanja, v veliko pomoč je bil tehnično gledano (ogrevanje in delovanja pomikačev tarč) Branko Brežnik, ki je tudi naš strelec in skrbnik strelišča. Smo pa zaradi korektnega sojenja in v izogib namigom, da smo prirejali rezultate, k sojenju povabili Jožeta Jerama iz Strelskega društva Celje.

Tako smo zadovoljili vse želje po korektnosti in natančnosti. Za dosežene rezultate pa so tako bili odgovorni sami strelci.

Veseli bi bili še kakšnega takšnega tekmovanja, vendar ne v zimskem času, ker zaradi gretja včasih tudi malo zmrzujemo. Bi pa še enkrat povabil vse, ki imate veselje do streljanja in imate doma zračne puške, da se nam pridružite ob ponedeljkih od 19.00 do 20.30 in po dogovoru ob četrtkih ob 18.00. Vabljeni tudi mlajši, saj nismo upokojensko strelsko društvo. Zato, mladi, le korajžno, pridružite se nam.

 

Predsednik strelskega društva

"Bratov Dobrotinškov" Vojnik

Franc Lebič

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI STREL.DRUŠTVO BRATOV DOBROTINŠKOV? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


STREL.DRUŠTVO BRATOV DOBROTINŠKOV
STREL.DRUŠTVO BRATOV DOBROTINŠKOV
KERŠOVA 8,STRELIŠČE: CELJSKA C. 19a
Tel:041 844 400
Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.