Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.02.2018

oblačno
Ponoči se bodo začele pojavljati rahle padavine, ki se bodo proti jutru nekoliko okrepile. Meja sneženja bo sprva na okoli 500 m nad morjem, proti jutru pa se bo spuščala. Tu in tam v notranjosti prehodno ni izključen pojav poledice.
0°C | 5°C
ponedeljek, 19.02.2018
-4°C | 3°C
torek, 20.02.2018
-2°C | 2°C
sreda, 21.02.2018
-2°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
-4°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 17.2.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

V KO RK Nova Cerkev opazimo potrebe ljudi


SOSED SOSEDU

| |
23.01.2018      10:42
A A

V KO RK Nova Cerkev opazimo potrebe ljudiDeli:

Na srečanju krvodajalcev, 14. decembra 2017, sem izvedela, da imamo v svojem kraju občana, ki potrebuje štedilnik. Obiskala sem ga, opazila, da potrebuje tudi posteljo. Dogovorila sva se, da mu zamenjamo posteljo in štedilnik. Dva osnovna predmeta, ki sta potrebna za normalno življenje. RK Nova Cerkev je kupil posteljo, vzmetnico in posteljnino pa smo pridobili iz skladišča v Celju.

 

Na obisku sem videla, da kuhinja res nima štedilnika, kjer bi kuhali in se greli. Župan Branko Petre nam je priskočil na pomoč in skupaj z anonimnim darovalcem smo omogočili nakup štedilnika na trdo gorivo. Posteljo so že pred novim letom postavili s pomočjo dobrega soseda, štedilnik pa je ta teden začel služiti svojemu namenu, s pomočjo soseda in našega Karlija.

 

Rada bi povedala, da se gospod lepo zahvaljuje za pomoč. Kako lepo je biti del zgodbe, kjer pomagaš sočloveku. Potrebna je zavest, da pomagamo in opazimo ljudi, ki so pomoči potrebni. KO RK Nova Cerkev je še enkrat uresničila svoje geslo: Nikoli niste sami. Povejte nam, če potrebujete pomoč.

 

Tekst in foto: Magda Kajzba
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 117
Izšla: 13.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.