Logo MojaObčina.si

Vojnik

DANES
31°C
17°C
JUTRI
28°C
17°C

Zastavica namesto svečk

Manj svečk za manj grobov je vseslovenska ekološko-humanitarna akcija ljudi za ljudi.

Prostovoljne prispevke zbirajo člani Društva Dobra volja pred pokopališčem v Vojniku 25. 10. 2019, 26. 10. 2019, 31. 10. 2019 in 1. 11, 2019. Za darovani prispevek vsak lahko vzame zastavice sočutja oz. kolikor zastavic želi, ne glede na prispevek. Zadnja leta jih okoli 25 tisoč izdelajo uporabniki Varstveno-delovnega centra Zagorje, ki za nameček še sodelujejo pri akciji kot prostovoljci. V zadnjih letih tako z veseljem opažamo, da je na grobovih vse več ekoloških zastavic in vse manj neekoloških sveč.

 

Organizatorjem je glavni namen – preusmeriti sredstva in namesto gore sveč in cvetja pomagati tistim, ki pomoč potrebujejo – v veliki meri uspel. Pri tem pa nočejo rušiti tradicije.

Sredstva, ki jih bomo zbrali pred pokopališčem v Vojniku bodo člani Dobre volje in ostali sodelujoči namenili sofinanciranju nakupa platforme, ki bo vojniškim gasilcem (PGD Vojnik) omogočala bolj učinkovito in varnejše reševanje ljudi in premoženja. V akciji sodeluje Občina Vojnik, KS Vojnik, društva in številni podjetniki ter humanitarne organizacije iz Vojnika.

Humanitarna akcija poteka po celi Sloveniji. Sredstva, zbrana s SMS sporočili bodo namenjena za druge humanitarne pomoči po Sloveniji.

 

Ivanka Plešnik za Društvo Dobra volja

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi