Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 13.11.2018

oblačno
Ponoči se bo pooblačilo v vzhodnih krajih, oblačno bo ostalo tudi drugod v notranjosti Slovenije. Jasnilo se bo na Primorskem, kjer bo zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, ob morju 12 °C.
8°C | 17°C
sreda, 14.11.2018
7°C | 14°C
četrtek, 15.11.2018
6°C | 12°C
petek, 16.11.2018
0°C | 10°C
sobota, 17.11.2018
2°C | 9°C
Opozorila
Torek, 13.11.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Štorkljino gnezdo v Arclinu čaka na ptice


PROSTOVOLJSTVO

| |
05.04.2018      18:10
A A

Štorkljino gnezdo v Arclinu čaka na pticePogled na obnovljeno gnezdo v Arclinu pri Vojniku
Pogled na obnovljeno gnezdo v Arclinu pri Vojniku
Deli:

Pomlad prihaja, ptice, ki so zapustile naše kraje jeseni, tudi. Na vetrovno sredo sta Mirko Krašovec in Janko Melanšek poskrbela, da je gnezdo za štorklje v Arclinu očiščeno in pripravljeno za nov zarod štorkelj.


Delo na višini je bilo zahtevno. Material, ki so ga štorklje nanosile lani, sta odstranila. Človek se zgrozi, ko vidi, kakšne materiale uporabljajo štorklje za gradnjo svojih gnezd. Poleg naravnega materiala je bilo v gnezdu veliko plastičnih vrvic. Potrudimo se, odstranjujmo tudi te iz naravnega okolja.


Novo gnezdo, osnovo zanj je naredil Mirko Krašovec, je iz vinogradniških vej, je lepo prepleteno in pritrjeno na betonski steber. Gnezdo je pripravljeno, čaka na tisti par štorkelj, ki sta domovali v njem lani.


Kako malo je treba, da človek pomaga naravi. Le zavest in nekaj dela. Ko bo gnezdo naseljeno, bo vsak dan pritegnilo številne poglede in spremljali bomo naraščaj v njem. Hvala obema.

 

Tekst in foto: Lea Sreš
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 121
Izšla: 02.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.