Logo MojaObčina.si

Vojnik

JUTRI
29°C
10°C
ČE.
27°C
15°C
Deli

Štorkljino gnezdo v Arclinu čaka na ptice

Pomlad prihaja, ptice, ki so zapustile naše kraje jeseni, tudi. Na vetrovno sredo sta Mirko Krašovec in Janko Melanšek poskrbela, da je gnezdo za štorklje v Arclinu očiščeno in pripravljeno za nov zarod štorkelj.


Delo na višini je bilo zahtevno. Material, ki so ga štorklje nanosile lani, sta odstranila. Človek se zgrozi, ko vidi, kakšne materiale uporabljajo štorklje za gradnjo svojih gnezd. Poleg naravnega materiala je bilo v gnezdu veliko plastičnih vrvic. Potrudimo se, odstranjujmo tudi te iz naravnega okolja.


Novo gnezdo, osnovo zanj je naredil Mirko Krašovec, je iz vinogradniških vej, je lepo prepleteno in pritrjeno na betonski steber. Gnezdo je pripravljeno, čaka na tisti par štorkelj, ki sta domovali v njem lani.


Kako malo je treba, da človek pomaga naravi. Le zavest in nekaj dela. Ko bo gnezdo naseljeno, bo vsak dan pritegnilo številne poglede in spremljali bomo naraščaj v njem. Hvala obema.

 

Tekst in foto: Lea Sreš

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi