Logo MojaObčina.si

Vojnik

JUTRI
8°C
3°C
PON.
9°C
4°C

Iz KO RK Nova Cerkev

Rdeči križ Nova Cerkev kljub epidemiji ne miruje. Minuli teden smo poleg redne mesečne delitve prehrambenih paketov naredili in razdelili po domovih še 40 izrednih paketov. Zaradi epidemije so marsikaterega oddali kar na pragu hiše. Paketi s hrano so pestri, v vsakem so špageti, polžki, moka, olje, riž, pelati, fižol, mleko ter tekoče milo. Na tak način poskušamo olajšati marsikatero stisko.

 

V POŠ Nova Cerkev v petem razredu izvajajo projekt Pogum. K sodelovanju so povabili  predstavnico KORK Nova Cerkev, da predstavi delo in pomen Rdečega križa. O delovanju te humanitarne organizacije vedo veliko, zato je bilo čudovito sodelovanje in razvile so se dobre debate. Učenci so povedali, da tudi sami pomagajo po svojih močeh doma, starim staršem, sosedom. Prejeli so povabilo, da se vključijo v tečaj in  tekmovanje iz prve pomoči na Območnem združenju RK Celje,

takoj ko bodo zdravstvene razmere to dopuščale.

 

 

Tekst in foto: Magda Kajzba

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi