Logo MojaObčina.si

Vojnik

DANES
28°C
16°C
JUTRI
27°C
16°C
5711

Posluh za potrebe kraja

Trudimo se, da počasi zaživimo po novem, podjetniki se postavljajo na noge, tisti, ki so kreativni in naravnani pozitivno, iščejo načine, da preživijo. Gre predvsem za to, da obdržijo zaposlene, nadaljujejo prekinjen posel in rešijo, kar se rešiti da. Eden izmed njih je Franci Kralj, lastnik Gostilne Turist iz Frankolovega. S svojim delom v času pandemije se je izpostavil in dokazal, da lahko pomagamo skupnosti in posameznikom tudi v krizi, ko nas je večina »čakala« doma.

Prostovoljec med krizo

Lidija Eler Jazbinšek: »Franci Kralj je kot  lastnik Gostilne Turist na Frankolovem skupaj z zaposlenimi mnogokrat gostil  srečanja društev, postregel s hrano na prireditvah, srečanjih starejših krajanov ali  kot donator sodeloval na prireditvah. Njegov posluh za soljudi pa ni izostal niti v času epidemije, ko je nesebično ponudil roko pomoči pri zagotavljanju hrane za tiste občane, ki so zaradi pandemije ostali brez utečenega prejemanja obrokov. Z njegovo pripravljenostjo in posluhom za soljudi je zlasti svojcem starejših olajšal skrbi povezane z zagotavljanjem prehrane. Poleg tega je bil aktivno vključen v vrste prostovoljcev pri ozaveščanju občanov o samozaščitnem delovanju, uporabi mask in razkuževanju rok. Za njegovo pripravljenost pomagati, posluh za potrebe kraja ter sodelovanje v vrstah prostovoljcev sem mu iskreno hvaležna.« 

 

Krizne razmere so pokazale, da je problematična oskrba s hrano za starejše ljudi, ko so zastali vsi utečeni kanali, ki so jih oskrbovali. Franci Kralj in njegova ekipa so poskrbeli, da nihče ni ostal brez toplega obroka. S svojim delom na področju oskrbe ljudi nadaljuje in danes predstavljamo njegovo ponudbo. 

 

NOVO: Za starejše občane v Občini Vojnik

Gostilna Turist Frankolovo ponuja topel obrok, kosilo, ki ga pripeljejo na dom. Na izbiro imate vsak dan dva menija, cena je 6 EUR. Če se odločite za dostavo kosila na dom (od ponedeljka do nedelje), pokličite na telefon: 070 999 191 in pridobite podrobnejše informacije. Porcije so izdatne, hrana je domača in okusna. Pokličite in se prepričajte!

 

Gostilna Turist Frankolovo je čas zaprtja gostilne izkoristila za obnovo in širitev. Za kakršnekoli dogodke, ki jih organizirate, najdete pri njih ravno prave prostore: za 20 oseb, dvakrat 70 oseb, vsega skupaj za 200 oseb in dve manjši terasi. Seveda je v teh časih število gostov omejeno in sprejmejo le toliko ljudi, kot zahtevajo zdravstveni predpisi. 

 

Malice, kosila in catering

Sicer pa sta že utečeni obliki:  ponudba malic (v gostilni ali z dostavo) in catering za družbe nad 30 oseb po naročilu. Malice: od ponedeljka do petka med 10.00 in 15.00, dostava kosil od ponedeljka do nedelje od 12.00 in 15.00, catering pa po dogovoru. Odločite se lahko tudi za osebni prevzem hrane v gostilni. 

 

Več informacij: Gostilna Turist, Franci Kralj, telefon: 070 999 191 ali gostilna.turist@gmail.com 

 

Z novo ponudbo dostave hrane na dom se bo izboljšala prehrana starejših: hrana bo na dom tako vsak dan prišla topla in sveža. 

 

Tekst in foto: Lea Sreš 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi