Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

delno oblačno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
13°C | 17°C
torek, 25.09.2018
3°C | 17°C
sreda, 26.09.2018
-1°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 20°C
petek, 28.09.2018
4°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
13°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

Angela Brodej praznuje 95 let


DRUŠTVA

| |
02.11.2017      18:34
A A

Angela Brodej praznuje 95 letDeli:

Predstavniki Društva upokojencev Vojnik in Krajevne organizacije Rdečega križa Nova Cerkev smo družno obiskali gospo Angelo Brodej, ki te dni praznuje svoj visoki življenjski jubilej, 95 let od dneva, ko je privekala na svet. Kot vedno nas je v svojem lepo urejenem in toplem domu prijazno sprejela. Na na mizo je takoj priromal liter belega vina, ki ga ima gospa Angela najraje. Jeziki so se nam kmalu razvezali in stekel je prijeten pogovor. Brez tega, kako je bilo včasih, seveda ni šlo. Meni je ob njenem pripovedovanju najbolj ostala v spominu pripoved o tem, kako se je dvakrat možila. Obeh ženinov si, kot je bila takrat navada, ni sama izbrala. Bodočega moža so na njen dom obakrat pripeljali z besedami: »Angela, to je tvoj bodoči mož.« V njeno vednost. Ljubezen je prišla kasneje. Ob tem pripovedovanju se je nasmehnila in dejala: »Zdaj je seveda to vse drugače.«

 

Še o marsičem smo se pogovarjali, vmes še malo pomalicali, vse skupaj zalili z dobrim vinom in že smo se morali počasi posloviti. Ob slovesu smo ji obljubili, da še pridemo in to prej, ko bo imela naslednji rojstni dan.

 

Tekst in foto: Marijan Kajzba
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 120
Izšla: 21.09.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.