Logo MojaObčina.si

Vojnik

JUTRI
14°C
8°C
SRE.
23°C
10°C
Deli
1106

Angela Brodej praznuje 95 let

Predstavniki Društva upokojencev Vojnik in Krajevne organizacije Rdečega križa Nova Cerkev smo družno obiskali gospo Angelo Brodej, ki te dni praznuje svoj visoki življenjski jubilej, 95 let od dneva, ko je privekala na svet. Kot vedno nas je v svojem lepo urejenem in toplem domu prijazno sprejela. Na na mizo je takoj priromal liter belega vina, ki ga ima gospa Angela najraje. Jeziki so se nam kmalu razvezali in stekel je prijeten pogovor. Brez tega, kako je bilo včasih, seveda ni šlo. Meni je ob njenem pripovedovanju najbolj ostala v spominu pripoved o tem, kako se je dvakrat možila. Obeh ženinov si, kot je bila takrat navada, ni sama izbrala. Bodočega moža so na njen dom obakrat pripeljali z besedami: »Angela, to je tvoj bodoči mož.« V njeno vednost. Ljubezen je prišla kasneje. Ob tem pripovedovanju se je nasmehnila in dejala: »Zdaj je seveda to vse drugače.«

 

Še o marsičem smo se pogovarjali, vmes še malo pomalicali, vse skupaj zalili z dobrim vinom in že smo se morali počasi posloviti. Ob slovesu smo ji obljubili, da še pridemo in to prej, ko bo imela naslednji rojstni dan.

 

Tekst in foto: Marijan Kajzba

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi