Logo MojaObčina.si

Vojnik

JUTRI
1°C
-4°C
ČE.
7°C
-2°C
Deli
1810

94 let Moravčeve Pepce

Zadnjo februarsko nedeljo je visoki jubilej, 94 let, praznovala Moravčeva Pepca.

Preprosta, verna kmečka žena je vse življenje skrbela za družino, v kateri so bili trije otroci in ogromno dela na kmetiji. Za svoje delo ni prejemala nikakršnega priznanja ali podpore od države.

Kot slovenska žena, še posebej mati, si za vlogo in prispevek k blaginji naše družbe zasluži vso priznanje. Kakšen bi bil dom brez žene, zlasti dom brez kmečke žene, ki ve, kaj je trdo delo, kaj so neprespane noči in koliko truda je treba za to, da je družina preskrbljena. 

 

Teta Pepca, kot jo kličemo sosedje, je preprosta, neprecenljiva mama in vzgojiteljica. Je svetel zgled in to preizkušeno ženo lahko imamo za vzor. Čeprav je noge ne nesejo več, sin Jože in hči Nadi poskrbita, da dan preživi v vozičku in ne samo v postelji. Rada bere Družino, spremlja poročila po televiziji in redno spremlja mašo, ki je na sporedu vsako prvo nedeljo v mesecu.

 

Tekst in foto: Branka Šket

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!