Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
3°C | 21°C
petek, 20.10.2017
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
5°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

Pustne šeme in norčije na 29. pustnem ......


LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
08.02.2016      16:28
A A

Pustne šeme in norčije na 29. pustnem karnevalu v Novi Cerkvi


V soboto, 6. februarja 2016, je bil v Novi Cerkvi 29. tradicionalni pustni karneval, ki ga organizira PGD Nova Cerkev in KS Nova Cerkev v sodelovanju z društvi in organizacijami, s šolami, z vrtci, s posamezniki Občine Vojnik in sosednjo občino Dobrna ter krajani nekaterih zaselkov v KS Nova Cerkev.


Jaka Krajnc in Boris Štimulak kot kmeta berača
Jaka Krajnc in Boris Štimulak kot kmeta berača
Deli:

Priprave na karneval so se začele meseca decembra  2015 in nadaljevale meseca februarja 2016 z zbiranjem raznih dogodkov iz države, sveta in lokalni skupnosti. V pustni povorki je sodelovalo preko 740 nastopajočih, ki so opravili ogromno prostovoljnih ur, da so si pripravili maske in uredili vozove ter avtomobile. Še posebej moram izpostaviti vse osnovne šole, ki so množično sodelovale. V povorki je sodelovalo rekordnih 47 skupin, nekatere maske v motoriziranih skupinah, druge peš.

 

Posebna zahvala gre Občini Vojnik za pokroviteljstvo karnevala in seveda županu Občine Vojnik, gospodu Branku Petretu.

 

Ob 29. pustnem karnevalu bi se posebej zahvalil za sodelovanje in pomoč: ansamblu Trio Pogladič, Štajerskim rogistom, Renatu Kumru, Sandiju Legvartu, veteranom PGD Nova Cerkev, KUD Godbi na pihala in Mladinski godbi na pihala Nova Cerkev, možnaristiom Lanšperk – Nova Cerkev, OŠ Vojnik, OŠ Frankolovo, POŠ Šmartno v Rožni dolini, POŠ Socka, POŠ Nova Cerkev, Vrtcu Mavrica Vojnik z enotami Nova Cerkev, Socka in Frankolovo, Vrtcu Danijelov levček, vsem učiteljicam, učiteljem, vzgojiteljicam in vzgojiteljem, mažoretkam iz Radeč, Godbi na pihala Štore, TD Nova Cerkev, KD Galicija, ekipi PGD Nova Cerkev, krajanom Straža – Novake, Mojci Pogladič Žikovšek, Jožetu Štokovniku, Jakobu Krajncu in Borisu Štimulaku, KS Frankolovo in društvom, Miranu Bahu s sodelavci, Vinogradniško-vinarskemu društvu Vojnik, SD Vizore, PD Vojnik, PGD Dobrna, krajanom Šmartnega v Rožni dolini, MD Nova Cerkev, Antonu Marcenu, ŠD Nova Cerkev, Društvu Dobra volja iz Pristave, Jožetu Žlausu in kurentom.

 

Zahvala velja tudi članom PGD iz Vojnika, Frankolovega, Nove Cerkve, Socke, Lemberga in Dobrne za redarsko službo, članom razporeda povorke, Boštjanu Štantetu, Ivanu Jezerniku in Boštjanu Selčanu. Hvala tudi Lei Kvas za administrativno pomoč pri izvedbi pustnega karnevala. Hvala Mitji in Sandiju Kovaču za odlično pripravo pasulja za pogostitev nastopajočih v karnevalu. Posebno se zahvaljujem vsem obiskovalkam in obiskovalcem, da ste množično podprli pustni karneval in s tem nagradili vse, ki ga pripravljamo.

 

Spoštovani, iskrena hvala za sodelovanje in pomoč z željo, da v prihodnjem letu zopet s skupnimi močmi pripravimo jubilejni 30. pustni karneval.

 

Slavko Jezernik, vodja karnevala

Foto: Matjaž Jambriško 

 


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.