Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.01.2018

pretežno jasno
Ponoči se bo razjasnilo. Na severovzhodu bo pihal severozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -10 do -3, ob morju do 1 °C.
-4°C | 8°C
petek, 19.01.2018
1°C | 5°C
sobota, 20.01.2018
0°C | 6°C
nedelja, 21.01.2018
-3°C | 7°C
ponedeljek, 22.01.2018
-2°C | 3°C
Opozorila
Sreda, 17.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
8°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

20. božični koncert Mešanega cerkvenega zbora ......


DOGODKI

| |
03.01.2018      11:00
A A

20. božični koncert Mešanega cerkvenega zbora sv. Lenarta


Dom je tam, kjer najdemo toplino in varno zavetje, kjer najdemo čuteče srce. To je naša čudovita domovina Slovenija, naša družina, naša verska skupnost in kot doma se počutijo pevci Mešanega cerkvenega zbora sv. Lenarta iz Nove Cerkve z zvestimi obiskovalci božičnega koncerta.


Večer je bil poln topline in povezanosti glasbenikov med seboj in s poslušalci.
Večer je bil poln topline in povezanosti glasbenikov med seboj in s poslušalci.
Deli:

Kot vsako leto so pevci pripravili koncert v domači cerkvi. K sodelovanju so povabili Mešani cerkveni zbor iz Prihove pod vodstvom Davida Preložnik, Otroški pevski zbor pod vodstvom Veronike in Marije Preložnik, mladega orglarja Jakoba Zimška in Brigito Petre, ki je z velikim občutkom zapela svojo avtorsko pesem. V celoto je vse z veznim besedilom povezala Mateja Oprčkal. Ne smemo pozabiti na spremljavo instrumentalistov; in sicer je na klavinovo igrala Anemarija Krajnc, otroke je spremljala Urška Oprčkal. Spremljavo mešanega zbora sta prevzela Mark Škoflek na kitari in Primož Hladnik na trobenti.

 

Večer je bil poln topline in povezanosti glasbenikov med seboj in s poslušalci. Vsak se je potrudil, da so skladbe zvenele kar najlepše, višek je koncert dosegel takrat, ko so zapeli vsi pevci skupaj. Bilo je nepozabno. Po lepi slovenski navadi so se po koncertu vsi družili pred cerkvijo ob čaju, kuhanem vinu in dobrotah, ki so jih spekli pevci. Imejmo se radi, uživajmo v tej prečudoviti božični skrivnosti, spoštujmo svoj jezik in svojo domovino. Novo leto pa naj prinese obilo zdravja, veselja in medsebojne povezanosti tako doma kot v župnijski skupnosti. S temi željami so zaključili večer.

 

Tekst: Jožica Žibret

Foto: Tone Rebevšek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 117
Izšla: 13.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.