Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.07.2017

delno oblačno
Danes bo dokaj sončno, predvsem na severu in vzhodu bo občasno več oblačnosti. Tam popoldne ni izključena kakšna ploha. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 29, na jugovzhodu do 31 stopinj C.
13°C | 30°C
sobota, 29.07.2017
14°C | 31°C
nedelja, 30.07.2017
16°C | 32°C
ponedeljek, 31.07.2017
16°C | 34°C
torek, 01.08.2017
19°C | 34°C
Opozorila
Petek, 28.7.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
30°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Strategija za mlade


OBČINSKE

| |
20.05.2017      7:02
A A

Strategija za mlade


Občinski svet Občine Vojnik je v mesecu marcu potrdil Strategijo za mlade v občini Vojnik 2017–2022. Strategija za mlade je pomemben strateški dokument, namenjen dolgoročnemu razvoju mladinskih dejavnosti v občini Vojnik. Z njo želi Občina Vojnik vzpostaviti celovito mladinsko politiko na področju življenja in dela mladih. Nastala je pod koordinacijo Občine Vojnik v sodelovanju z mladinskimi društvi in posamezniki iz občine Vojnik.


Med 16. sejo občinskega sveta
Med 16. sejo občinskega sveta
Deli:

Strategija za mlade v občini Vojnik 2017–2022 je odziv na realne potrebe mladih in naslavlja področja, ki so ključna za razvoj mladih in doseganje njihove avtonomije, in sicer: zaposlovanje, stanovanjska politika, šport, mobilnost, izobraževanje in zdrav način življenja. Dodano vrednost dokumenta predstavljajo jasno določeni kazalniki uspešnosti, ki omogočajo spremljanje rezultatov izvajanja ukrepov. Celoten dokument je na voljo na spletni strani Občine Vojnik.

 

Načrtno urejanje področja mladine, ki ga lokalne skupnosti dosežejo s sprejetimi programi za mlade (strategijami), je ključno za ustvarjanje mladim prijaznejšega okolja za življenje in razvoj ter zagotavljanje pogojev za uspešno integracijo mladih v posamezne dele življenja lokalne skupnosti, predvsem pa za spodbujanje čim hitrejšega osamosvajanja mladih in njihove aktivne družbene participacije v lokalnem okolju. Aktivna participacija mladih v lokalnem okolju namreč zagotavlja uspešno in učinkovito oblikovanje ter sprejemanje lokalnih mladinskih politik.

 

Pred nami je nova naloga – zagotoviti, da se strategija uresniči in preseže!

 

Tekst: Danijel Tomažič
Foto: Lea Sreš
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.