Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 14.08.2018

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno s krajevnimi padavinami, deloma nevihtami. Možni bodo krajevno močnejši nalivi. Ponekod bo zapihal severovzhodni veter, proti večeru na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 °C.
17°C | 25°C
sreda, 13.08.2018
15°C | 31°C
četrtek, 15.08.2018
15°C | 28°C
petek, 16.08.2018
13°C | 30°C
sobota, 17.08.2018
12°C | 30°C
Opozorila
Torek, 14.8.2018 ob 8h
Danes bodo še možne nevihte z močnejšimi nalivi. Ob tem lahko narastejo hudourniški vodotoki.
17°C
25°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Občinski svet

Septembrska in novembrska seja občinskega ......


OBČINSKI SVET

| |
05.12.2016      10:58
A A

Septembrska in novembrska seja občinskega svetaDeli:

Občinski svet Občine Vojnik je na 13. redni seji 15. septembra 2016:

- potrdil zapisnik 12. redne seje Občinskega sveta Občine Vojnik;

- sprejel informacijo o projektu Rekonstrukcija, delna sprememba namembnosti in energetska sanacija poslovno-stanovanjskega objekta Nova Cerkev 22;

- sprejel sklep, s katerim predlaga, da se Občina Vojnik prijavi na Program sofinanciranja zagotavljanja javnih najemnih stanovanj v letih od 2016 do 2020 in ponudi v odkup Stanovanjskemu skladu RS štiri neprofitna stanovanja v Novi Cerkvi 22;

- sprejel informacijo o izvrševanju proračuna Občine Vojnik za tekoče proračunsko obdobje od 1. 1. 2016 do 30. 6. 2016;

- določil prejemnike priznanj Občine Vojnik v letu 2016;

- podal predloge kandidatov za imenovanja;

- sprejel Dopolnilni sklep o letnem načrtu razpolaganja/pridobivanja z nepremičnim premoženjem Občine Vojnik za leto 2016;

- se seznanil s poročilom o delu občinske uprave;

- se seznanil s poročilom o delu odborov in komisij.

Občinski svet Občine Vojnik je na 14. redni seji 10. novembra 2016:

- potrdil zapisnik 13. redne seje Občinskega sveta Občine Vojnik;

- sprejel Odlok o Občinskem prostorskem načrtu Občine Vojnik;

- sprejel Osnutek Odloka o proračunu Občine Vojnik za leto 2017;

- sprejel Dopolnilni sklep o letnem načrtu razpolaganja/pridobivanja z nepremičnim premoženjem Občine Vojnik za leto 2016;

- se seznanil s Poročilom o investicijah Plaz Bovše in Pločnik v Vojniku in sprejel sklep, s katerim pooblašča občinsko upravo, da nadaljuje s potrebnimi postopki za pridobivanje zemljišča za potrebe dokončanja gradnje pločnika in kolesarske steze v Vojniku;

- se seznanil s poročilom Nacionalnega inštituta za javno zdravje Republike Slovenije na temo »Zdravje v Občini Vojnik 2016 s poudarkom na Občini Vojnik«;

- sprejel sklep, da naj občinska uprava nadaljuje s pogovori in sklenitvijo najemnih pogodb za prostor na parc. št. 564/2 in 564/3 k. o. Vojnik – trg, kjer stojijo garaže (s prodajo navedenega zemljišča v središču Vojnika se ne strinjajo);

- se seznanil s poročilom o delu občinske uprave;

- se seznanil s poročilom o delu odborov in komisij.

 
Tanja Golec Prevoršek

Sprejem Odloka o Občinskem prostorskem načrtu Občine Vojnik

Občinski svet Občine Vojnik je na seji sveta, 10. 11. 2016, sprejel Odlok o Občinskem prostorskem načrtu Občine Vojnik (v nadaljnjem besedilu: OPN Vojnik). S sprejetjem odloka bo Občina Vojnik pridobila zakonsko pravno podlago za posege v prostor, tako s strani občinskih razvojnih programov, kakor tudi za izdajo dovoljen občanom za njihove posege. Po objavi v Uradnem glasilu slovenskih občin se bo sprejeti odlok začel uporabljati 1. 1. 2017. Gradivo je dostopno na spletni strani Občine Vojnik, na spletni povezavi: http://www.vojnik.si/okolje-prostor-ter-komunala/izraba-prostora/730-prostorski-nacrt-obcine-vojnik-opn.

 

Jelka Gregorc

 

Sanacija plazu in rekonstrukcija lokalne ceste Dramlje–Bovše–Ljubečna končana

Občina Vojnik je končala dela na projektu sanacije plazu Bovše in obnove lokalne ceste LC 396011 Dramlje–Bovše–Ljubečna v dolžini 525 m. Izvedba projekta je bila v mesecu juniju skupaj s projektanti predstavljena krajanom. Investicija se navezuje na obnovo lokalne ceste, ki vključuje tudi ureditev odvodnjavanja z izgradnjo nove meteorne kanalizacije. Projekt je vključeval obnovo lokalne ceste, to je zamenjavo celotnega zgornjega in spodnjega ustroja ceste. Vozišče lokalne ceste je bilo močno poškodovano, tako v smislu obrabne plasti (razpoke, udarne jame) kot tudi nosilnih plasti (razvidno iz neravnih površin s posedki), kar je posledica plazu. Na obravnavanem območju je bila obstoječa meteorna kanalizacija, ta je bila ob plazu poškodovana, zato se je izvedla prevezava te na novi meteorni kanal. Na celotni dolžini obravnavanega odseka so vidne pogoste poškodbe ceste, ki so poleg dotrajanosti, preobremenitev tudi posledica plazenja širšega območja in delovanja vode. Poleg rekonstrukcije ceste se je uredilo tudi odvodnjavanje, dreniranje in izvedba konstrukcije, ki bo preprečevala plazenje tega območja. Ob zaključku projekta je investicija znašala nekaj manj kot 310.000 EUR, od tega bo Ministrstvo za okolje in prostor sofinanciralo sanacijo v višini 213.000 EUR, ostalo je zagotovila občina.


Petra Pehar Žgajner

Foto: Lea Sreš

 

 
 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Ogledalo? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Ogledalo
Keršova ulica 8
Tel:(03) 780 06 40
Ogledalo
Številka: 119
Izšla: 21.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
14.08.2018
Danes ni dogodkov.
15.08.201 | Družabni dogodki
Pohod na Kislico
16.08.201 | Družabni dogodki
Otroške igrarije v Knjižnici Vojnik
18.08.201 | Šport
Pohod na Košutico
23.08.201 | Tečaji in delavnice
Otroške igrarije v Knjižnici Vojnik
15.08.201 | Družabni dogodki
Pohod na Kislico
16.08.201 | Družabni dogodki
Otroške igrarije v Knjižnici Vojnik
18.08.201 | Šport
Pohod na Košutico
23.08.201 | Tečaji in delavnice
Otroške igrarije v Knjižnici Vojnik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.