Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

pretežno jasno
Popoldne bo povečini sončno. V hribovitem svetu ni povsem izključena kakšna kratkotrajna ploha ali nevihta. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28, na Primorskem do 30 °C.
13°C | 28°C
petek, 21.09.2018
13°C | 29°C
sobota, 22.09.2018
15°C | 17°C
nedelja, 23.09.2018
8°C | 22°C
ponedeljek, 24.09.2018
12°C | 22°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Mladi v letu 2016


OBČINSKE

| |
06.02.2017      6:25
A A

Mladi v letu 2016


V preteklem letu se je v Občini Vojnik odvijalo kar nekaj zanimivosti za mlade.


Deli:

Organizirali smo poučne ter zabavne poletne delavnice za otroke. Otroci so se učili tujih jezikov, se zabavali s čarovnikom Sebastijanom, kopali na bazenu Frankolovo, plezali s plezalnim društvom Pajki ter se družili in ustvarjali v Kamrici (medgeneracijski center) Vojnik. Organizirali smo tudi športne igre Veter v laseh in Mobilnost, ker smo se povezali z Osnovno šolo Vojnik in različnimi organizacijami ter s posamezniki, ki so pripomogli k sami izvedbi. Priključili smo se k projektu Uživajmo v zdravju, ker smo promovirali zdrav način prehranjevanja ter aktivnega gibanja, s tem smo želeli opozoriti na problematiko čezmerne telesne teže otrok.


Prav tako so se Varne točke v občini povečale za kar sedem novih točk (OŠ Vojnik in podružnice Socka, Nova Cerkev, Šmartno), Kamrica Vojnik, Pošta Nova Cerkev, OŠ Frankolovo). Tako imenovane varne točke so javne ustanove ter varen prostor, kjer se otroci in mladostniki lahko zatečejo in pogovorijo o svojih težavah. Eden izmed ciljev je tudi sprejetje strateškega dokumenta, namenjenega mladim v občini Vojnik, ker želimo vzpostaviti celovito mladinsko politiko na področju dela in življenja mladih v občini.


V občini Vojnik želimo z različnimi dogodki, delavnicami in prireditvami povezati mlade z namenom druženja in izobraževanja. Želimo, da se povežemo medgeneracijsko ter obudimo medsebojno sodelovanje društev ter posameznikov. 


Spremljate nas lahko na uradni spletni strani Občine Vojnik ter na profilu FB.

Tekst in foto: Adrijana Molan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 119
Izšla: 21.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.