Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem na Kočevskem bo občasno naletaval sneg. Pihal bo vzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja, ki bo čez dan nekoliko oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do 10 °C.
0°C | 5°C
ponedeljek, 19.11.2018
2°C | 4°C
torek, 20.11.2018
1°C | 4°C
sreda, 21.11.2018
2°C | 6°C
četrtek, 22.11.2018
4°C | 6°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Mladi v letu 2016


OBČINSKE

| |
06.02.2017      6:25
A A

Mladi v letu 2016


V preteklem letu se je v Občini Vojnik odvijalo kar nekaj zanimivosti za mlade.


Deli:

Organizirali smo poučne ter zabavne poletne delavnice za otroke. Otroci so se učili tujih jezikov, se zabavali s čarovnikom Sebastijanom, kopali na bazenu Frankolovo, plezali s plezalnim društvom Pajki ter se družili in ustvarjali v Kamrici (medgeneracijski center) Vojnik. Organizirali smo tudi športne igre Veter v laseh in Mobilnost, ker smo se povezali z Osnovno šolo Vojnik in različnimi organizacijami ter s posamezniki, ki so pripomogli k sami izvedbi. Priključili smo se k projektu Uživajmo v zdravju, ker smo promovirali zdrav način prehranjevanja ter aktivnega gibanja, s tem smo želeli opozoriti na problematiko čezmerne telesne teže otrok.


Prav tako so se Varne točke v občini povečale za kar sedem novih točk (OŠ Vojnik in podružnice Socka, Nova Cerkev, Šmartno), Kamrica Vojnik, Pošta Nova Cerkev, OŠ Frankolovo). Tako imenovane varne točke so javne ustanove ter varen prostor, kjer se otroci in mladostniki lahko zatečejo in pogovorijo o svojih težavah. Eden izmed ciljev je tudi sprejetje strateškega dokumenta, namenjenega mladim v občini Vojnik, ker želimo vzpostaviti celovito mladinsko politiko na področju dela in življenja mladih v občini.


V občini Vojnik želimo z različnimi dogodki, delavnicami in prireditvami povezati mlade z namenom druženja in izobraževanja. Želimo, da se povežemo medgeneracijsko ter obudimo medsebojno sodelovanje društev ter posameznikov. 


Spremljate nas lahko na uradni spletni strani Občine Vojnik ter na profilu FB.

Tekst in foto: Adrijana Molan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 121
Izšla: 02.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.