Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno, drugod bo povečini sončno. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
7°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Županova beseda


OBČINSKE

| |
09.02.2016      13:57
A A

Županova beseda


Nič se ne zgodi samo po sebi. To, kar imamo danes, je posledica naših preteklih odločitev, in to, kar bo jutri, bo posledica naših današnjih odločitev.


Branko Petre (Foto: Lea Sreš)
Branko Petre (Foto: Lea Sreš)
Deli:

Prehod iz starega v novo leto je vedno priložnost za dobre želje, nove načrte in tudi za novoletne zaobljube. Če pri slednjih včasih ne mislimo zares, smo pri dobrih željah in načrtih še kako resni. Vsem prebivalcem naše občine želim veliko zdravja, uspehov in zadovoljstva v novem letu 2016. Upam, da nam bo skupaj uspelo, da bomo na svoje delo ob koncu leta 2016 lahko ponosni.

 

Načrt dela v občini Vojnik je v obliki proračuna občinski svet sprejel 17. decembra na 10. redni seji. Tako imamo zagotovljena sredstva za delovanje vseh javnih zavodov, od katerih so najpomembnejši vrtca in šole. Prav tako upam, da bodo zadostovala sredstva za socialo, čeprav se nam vsako leto odhodki povečujejo. Za delovanje društev smo namenili nominalno isti obseg sredstev kot lani in v teku so že priprave za razpise. Enako smo predvideli pri kmetijstvu, gospodarstvu in turizmu. Gasilskim društvom smo za 5 odstotkov povečali sredstva za redno dejavnost. Več o proračunu si preberite v članku sodelavke Irene Špegel Jovan v nadaljevanju Ogledala. Zahvala za dobro delo velja svetnikom, podžupanu, predsednikom treh krajevnih skupnosti in sodelavcem v občinski upravi.


Na komunalnem področju imamo za vzdrževanje makadamskih in asfaltnih cest ter za zimsko službo planiranih enako sredstev kot lani. Nadaljevali bomo z izdelavo muld in poizkusno začeli z utrjevanjem bankin po novem postopku. Kaj pa predvidene investicije? Izgradnja pločnika in asfaltiranje parkirišča v Vojniku, v ulicah, kjer so potekali protipoplavni ukrepi, skupaj z podjetjem VO-KA obnavljamo vse hišne kanalizacijske priključke. Obnavljamo vodovodno omrežje in prenova ulic se bo izvedla v celoti. Dela bodo predvidoma končana do konca aprila. Za asfaltiranje bo za vse tri KS namenjeno 150.000 EUR. Nadaljujemo z obnovo stanovanjske zgradbe v Novi Cerkvi, letos je predvidena ureditev dveh nadstropij – 6 stanovanj. Na POŠ Nova Cerkev bomo obnovili streho in na podstrešju uredili dve novi učilnici. Kjer se nam število otrok povečuje, nam v novem šolskem letu obstoječe učilnice ne zadostujejo. Pri izgradnji vodovodnega omrežja bomo letos zgradili odsek Brce. Kanalizacijo bomo zgradili na območju Petelinjeka v Vojniku, izdelali pa bomo projekte za kanalizacijo v Ivenci in III. fazo na Frankolovem. Za dva projekta kanalizacije, Konjsko in Razdelj, imamo gradbeno dovoljenje, vendar nimamo sredstev za začetek gradnje, iščemo možnost za sofinanciranje. Prijavili smo se za sanacijo plazov na cesti v Bovšah in upamo, da bomo uspeli in tako sanirali plazove in cesto. Na pokopališču v Vojniku nadaljujemo z urejanjem vežice. Omogočili bomo nakup gasilskega vozila v PGD Frankolovo in zamenjavo kombija za prevoz učencev v osnovno šolo na Frankolovo. Na skakalnici v Vizorah izvajamo sanacijo skakalnic, prijavili pa smo se na razpis športne unije za plastificiranje dveh skakalnic. V načrtu je izgradnja novega betonskega mostu v Lembergu. Začeli smo aktivnosti za izgradnjo novega vrtca na Frankolovem – dokumentacija.


Lani smo končali dva projekta, na katera sem še posebej ponosen. Pridobili smo listino »Občina po meri invalidov« in tako dokazali, da nam ni vseeno za to, kako sobivajo med nami ljudje s posebnimi potrebami. Aktivnosti po projektu pa se izvajajo tudi naprej. Projekt Božični Vojnik, ki je bil izveden prvič, nam je pokazal, kaj zmoremo, če stopimo skupaj. Iskrena hvala vsem, še posebej pa TD Vojnik, župniku Antonu Pergerju, stanovalcem v Škoflekovi in Preložnikovi ulici, vsem izdelovalcem jaslic, društvom, ki so sodelovala na stojnicah, gasilcem za dežuranje in vsem nastopajočim na prireditvah, ki so se izvajale po celi občini. Zelo redko se zgodi, da bi vsi pohvalili neko delo, tokrat se je. Seveda se zato že veselim Božičnega Vojnika 2016.

Za nami je tudi kulturni praznik, na katerem so za program poskrbeli obe osnovni šoli in oba vrtca, ob sodelovanju s starejšimi skupinami v kraju. Prikazali so čudovito medgeneracijsko sodelovanje. Hvala vsem. Čestitam tudi prvemu dobitniku priznanja občine Vojnik za življenjsko delo na področju kulture, Jožetu Žlausu.

Zahvala in pohvala gre tudi vsem organizatorjem in udeležencem pustnega karnevala, tudi ta prireditev je izjemno uspela.


Večkrat me kdo vpraša, kaj je s stanovanjskim blokom na lokaciji stare šole v Vojniku. Zgradba je v lasti slabe banke – DUTB. Z njimi smo v rednem kontaktu in imamo informacije, da želijo zgradbo dokončati in ponuditi stanovanja na trg, v prodajo. Objekt je treba dokončati in pridobiti uporabno dovoljenje. Čeprav se država trudi nalagati občinam nove obveznosti in nam istočasno zmanjšuje sredstva za delovanje, nam dela ne bo zmanjkalo. Želim si le, da delamo skupaj in tako sem prepričan o dobrem rezultatu. V tem času, ko potekajo občni zbori naših društev, se bom potrudil, udeležiti se jih čim več, da se bomo s člani lahko osebno srečali in pogovorili. Vsekakor hvala vsakemu za delo v društvih, ki bogatijo naše življenje.

Prihaja mesec marec, čas, ko se posebej spomnimo svojih žena. Vsem damam čestitam ob prazniku, pa naj bo to dan žena ali materinski dan. Trdno verjamem v enakopravnost in v to, da je medsebojno spoštovanje ključ do pristnih medsebojnih odnosov.

 

Vaš župan Branko Petre
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.