Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.07.2017

pretežno oblačno
Do jutra bo dež v večjem delu Slovenije ponehal, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 16, ob morju okoli 18 stopinj C.
15°C | 25°C
sreda, 26.07.2017
13°C | 24°C
četrtek, 27.07.2017
13°C | 21°C
petek, 28.07.2017
12°C | 29°C
sobota, 29.07.2017
15°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.7.2017 ob 18h
Danes bodo nekatere nevihte spremljala krajevna neurja z nalivi in močnejšimi sunki vetra. Ni izključen tudi pojav toče. Hladna fronta bo v popoldanskih in večernih urah prešla Slovenijo.
15°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Začetek del v centru Vojnika v okviru ......


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
28.08.2015      13:43
A A

Začetek del v centru Vojnika v okviru zagotavljanja poplavne varnosti


V okviru izvajanja projekta »Zagotavljanje poplavne varnosti na porečju Savinje – lokalni ukrepi« se začnejo dela v centru naselja Vojnik. Nekateri ukrepi so že izvedeni (dva suha zadrževalnika na povodju potoka Tomaž). Za celovito zagotavljanje poplavne varnosti naselja Vojnik je treba izvesti še rekonstrukcijo kanaliziranega potoka z izločitvijo fekalnih odplak in prevezavo te na kanalizacijski sistem.


Suhi zadrževalnik Tomaž
Suhi zadrževalnik Tomaž
Deli:

Z izločitvijo mešanih kanalov iz kanaliziranega potoka in rekonstrukcijo potoka v Hudinjo ne bo odtekala tako onesnažena odpadna voda s fekalijami. Center naselja Vojnik bo dodatno zaščiten pred preplavitvijo z zalednimi vodami, ki jih ne more odvesti kanalizacijsko omrežje. V okviru te rekonstrukcije je predvidena izgradnja približno 500 metrov dolgega mešanega kanala, na katerega se prevežejo stranski dotoki mešanih kanalov v potok. Slednji poteka večinoma vzporedno s kanaliziranim potokom vse do Celjske ceste, nato se preusmeri proti razbremenilniku.

S predvidenimi posegi na kanaliziranem potoku, vključno z izgradnjo pregrad Tomaž 1 in 2, bo večji del Vojnika varovan pred zalednimi vodami s povratno dobo 100 let. Večina zemeljskih del bo izvedena v cestnem telesu, zato bo v času izvajanja del spremenjen prometni režim, uvedene pa bodo tudi prometne zapore na ulicah v centru naselja Vojnik (Brezovnikova, Prušnikova, Ul. Bratov Jančarjev, Čufarjeva itd.). Dela se bodo predvidoma opravljala v jesenskih mesecih.

 

Jelka Gregorc                                    

 
Priloge:
PDF
skicakanalizacijavojnik2015.pdf
46435_skicakanalizacijavojnik2015.pdf (715,51 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
26.07.2017 | Ostalo
Repair Cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.