Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

oblačno
Ponoči bo na Primorskem še precej jasno, v notranjosti Slovenije pa se bo postopno pooblačilo. Še bo pihal veter vzhodnih smeri, na Primorskem zmerna do močna burja. Jutranje temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem okoli 4 °C.
0°C | 5°C
ponedeljek, 17.11.2018
0°C | 8°C
torek, 19.11.2018
2°C | 3°C
sreda, 20.11.2018
2°C | 4°C
četrtek, 21.11.2018
2°C | 5°C
Opozorila
Sobota, 17.11.2018 ob 18h
V nedeljo bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
0°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Svet za preventivo in vzgojo v cestnem ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
04.11.2016      14:14
A A

Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Vojnik»Posveti mi pozornost«
»Posveti mi pozornost«
Deli:

Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Vojnik se je, v sodelovanju z Javno agencijo RS za varnost prometa, udeležil nacionalne preventivne akcije »Pešec«, ki je potekala od 3. do 16. oktobra 2016. Akcija »Bodi previden« je potekala pod sloganom »Posveti mi pozornost« in se je zavzemala za večjo ozaveščenost pešcev, še posebej starejših in otrok – šolarjev, ter voznikov glede varnega ravnanja v cestnem prometu. Zaradi vse krajšega dneva in slabše vidljivosti je bila posebna pozornost posvečena uporabi odsevnih teles in svetlejših oblačil. V ta namen je v četrtek, 6. oktobra 2016, Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu, v sodelovanju s Policijsko postajo Celje in Medobčinskim inšpektoratom in redarstvom, pri prehodu za pešce pred stavbo Občine Vojnik in prehodu za pešce na Frankolovem od 18. ure dalje pešcem razdeljeval odsevna telesa in jih ozaveščal glede uporabe odsevnikov in ustreznega varnega ravnanja v prometu.

Pešci so v prometu izpostavljeni večjim tveganjem prometnih nesreč in zmanjšani vidljivosti, zato je zelo pomembno, da z odgovornim ravnanjem in s pogostejšo uporabo odsevnih predmetov pripomorejo k večji varnosti v cestnem prometu. Stojnico v Vojniku so s svojimi izdelki na temo vidljivosti pešcev še posebej lepo okrasili učenci OŠ Vojnik, za kar se jim iskreno zahvaljujemo.

 

Slavko Jezernik,

predsednik SPV
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 121
Izšla: 02.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.