Logo MojaObčina.si

Vojnik

DANES
18°C
-5°C
JUTRI
17°C
-5°C
Deli

Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Vojnik

Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Vojnik se je, v sodelovanju z Javno agencijo RS za varnost prometa, udeležil nacionalne preventivne akcije »Pešec«, ki je potekala od 3. do 16. oktobra 2016. Akcija »Bodi previden« je potekala pod sloganom »Posveti mi pozornost« in se je zavzemala za večjo ozaveščenost pešcev, še posebej starejših in otrok – šolarjev, ter voznikov glede varnega ravnanja v cestnem prometu. Zaradi vse krajšega dneva in slabše vidljivosti je bila posebna pozornost posvečena uporabi odsevnih teles in svetlejših oblačil. V ta namen je v četrtek, 6. oktobra 2016, Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu, v sodelovanju s Policijsko postajo Celje in Medobčinskim inšpektoratom in redarstvom, pri prehodu za pešce pred stavbo Občine Vojnik in prehodu za pešce na Frankolovem od 18. ure dalje pešcem razdeljeval odsevna telesa in jih ozaveščal glede uporabe odsevnikov in ustreznega varnega ravnanja v prometu.

Pešci so v prometu izpostavljeni večjim tveganjem prometnih nesreč in zmanjšani vidljivosti, zato je zelo pomembno, da z odgovornim ravnanjem in s pogostejšo uporabo odsevnih predmetov pripomorejo k večji varnosti v cestnem prometu. Stojnico v Vojniku so s svojimi izdelki na temo vidljivosti pešcev še posebej lepo okrasili učenci OŠ Vojnik, za kar se jim iskreno zahvaljujemo.

 

Slavko Jezernik,

predsednik SPV

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!