Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.02.2018

oblačno
Ponoči se bo sneženje od juga spet nekoliko okrepilo in zajelo vso Slovenijo. Le ob morju ter ponekod na Goriškem bo večinoma deževalo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -1, na Primorskem do 4 °C.
-2°C | 2°C
sobota, 24.02.2018
-3°C | 0°C
nedelja, 25.02.2018
-9°C | -6°C
ponedeljek, 26.02.2018
-13°C | -6°C
torek, 27.02.2018
-12°C | -5°C
Opozorila
Četrtek, 22.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-2°C
2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Srečanje starejših v Vojniku


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
09.06.2017      19:28
A A

Srečanje starejših v Vojniku


Srečanje starejših krajanov Krajevne skupnosti Vojniku je potekalo v prijetnem ambientu Jernejevega doma v Vojniku. Veseli smo bili številne udeležbe sokrajanov, ki so luč sveta ugledali v letu 1937 in prej. Najstarejša udeleženca srečanja sta bila Katarina Kotnik in Jurij Korošec.


Deli:

Ko se ozrem nazaj, vidim, da začetki organiziranja srečanj starejših krajanov ne sežejo tako daleč nazaj. Pred sedmimi leti smo se v KS Vojnik odločili, da povabimo najstarejše krajane na skupno srečanje, ki se je odvijalo pod prireditvenim šotorom v Vojniku in tako je bilo kar nekaj let. Zadnji dve leti smo za gostoljubje zaprosili OŠ Vojnik, ki nas je gostila v jedilnici, letos pa so nam dobrodušno priskočili na pomoč člani Katoliškega društva Ivana Šoparja z župnikom, ki so srečanje gostili v njihovi lepi dvorani.

 

Če smo začetne korake ubirali sami, sem posebej hvaležna, da v Vojniku živijo ljudje, ki znajo med seboj sodelovati in »stopiti skupaj« za dobro skupnosti tako, kot smo si pri izvedbi srečanja med seboj pomagali letos. Iskreno se zahvaljujem župniku Antonu Pergerju ter dekanu Alojzu Vicmanu za darovano mašo in maziljenje, Katoliškemu društvu Ivana Šoparja, KO Rdečega križa, Karitasu, da ste skupaj s Krajevno skupnostjo Vojnik pripravili srečanje prijateljev. Hvala tudi vsem svojcem, ki ste poskrbeli za prevoze na srečanje. 

 

Sokrajanom in sokrajankam so druženje s kulturnim programom polepšali tudi pevci Moškega pevskega zbora KUD France Prešeren ter solistka Urška Oprčkal. Poleg predsednice krajevne skupnosti sta zbrane nagovorila župan Branko Petre in župnik Anton Perger.


Tekst: Lidija Eler Jazbinšek
Foto: Lea Sreš

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 117
Izšla: 13.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.